Nie tylko góry. Gdzie Polacy wyjeżdżają na city break?

Jeśli city break, to Rzym, Berlin albo Barcelona? Niekoniecznie. Polacy coraz chętniej i coraz częściej wybierają bliższe miejscówki. Wielu przekonało się już, że nie trzeba wyjeżdżać poza granice kraju, aby wypocząć i doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Polska ma naprawdę dużo do zaoferowania weekendowym podróżnikom. Gdzie jeździmy najczęściej?

Sezon wakacyjny dobiegł końca. Ale to nie oznacza, że Polacy przestają podróżować. Szczególnie jeśli chodzi o krótki wypoczynek, czyli popularny w ostatnich latach city break. Okazuje się, że o ile wciąż chętnie wybierzemy się na zwiedzanie Rzymu czy zakupy w Mediolanie, to także chętnie zostaniemy w Polsce. Portal nocowanie.pl przeprowadził ankietę, z której jasno wynika, że Polacy coraz chętniej spędzają czas, odkrywając ciekawe miejscówki właśnie w kraju. Gdzie najchętniej jeździmy na weekend?

Numer 1 – Gdańsk

Pierwszy na podium jest oczywiście Gdańsk. To chyba nikogo nie dziwi. Kiedy jest cieplej, można pospacerować brzegiem morza nawet w jesienne dni. Kiedy jest chłodniej, Gdańsk zapewnia moc atrakcji. Złota Brama, ulica Długa, Stare Miasto, statek-muzeum Sołdek… Lista atrakcji jest naprawdę długa!

Numer 2 – Kraków

Drugim najchętniej wybieranym miastem na city break jest Kraków. Ta pozycja też nie powinna zaskakiwać. Siedziba dawnych królów, świetnie zachowane i odrestaurowane kamienice, Sukiennice, zamek na Wawelu, Wieża Mariacka… Tu też zabytki możemy wyliczać długo.

Kraków przyciąga jednak także niesamowitą atmosferą. Od zawsze był domem dla wielu artystów. Jeśli znajdziemy czas, warto choćby wybrać się do Piwnicy pod Baranami. Koncert w niewielkiej salce pozwoli nam niemal przenieść się w czasie.

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Numer 3 – Wrocław

Podium zamyka Wrocław. Oczywiście zachwyca Starym Miastem, a rodziny z dziećmi zawsze odwiedzają podczas wizyty w tym mieście zoo, ale my zwrócimy uwagę na inny aspekt. Wrocław znalazł się na liście obowiązkowych punktów podróży w Europie. Stolica województwa dolnośląskiego została doceniona przez CNN przede wszystkim za swoją architekturę.

A to niepierwsze wyróżnienie dla Wrocławia. W lutym 2018 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie European Best Destination 2018. Zdaniem turystów z całego świata, to właśnie polskie miasto jest najlepszym europejskim kierunkiem i miejscem na urlop. Sprawdzicie?

Więcej o: