Złapani na gorącym uczynku. Dwóch obcokrajowców kłusowało w parku narodowym

Trwa sezon na grzybobranie. W związku z tym Polacy wyruszają na leśne wędrówki w poszukiwaniu grzybów. Jak się okazuje, w polskich lasach widywani są nie tylko grzybiarze, ale i myśliwi, będący na bakier z prawem. Podkarpacka policja donosi o złapaniu dwóch obcokrajowców, którzy kłusowali w Magurskim Parku Narodowym.

Według doniesień podkarpackich funkcjonariuszy, na terenie lasów działali grzybiarze pochodzący z Rumunii, którzy przewozili zbiory do zachodniej Europy. Podkarpacka policja ujawniła, że kilka dni temu zatrzymano podejrzanych myśliwych. Zatrzymano ich za posiadanie trofeum zwierzyny łownej i nielegalną broń oraz amunicję. Posiadaczami takiego ekwipunku byli obcokrajowcy: 48-letni Czech i 39-letni Słowak. Co więcej wiadomo o sprawie?

Zobacz wideo Niebezpieczny manewr na Podlasiu. Grupa SPEED zarejestrowała lekkomyślne wyprzedzanie

Podejrzani myśliwi zatrzymani na Podkarpaciu 

Jeden z pracowników Magurskiego Parku Narodowego zaobserwował, że przez miejscowość Rozstajne wędrują mężczyźni trzymający trofeum jelenia z porożem. Nie zwlekał i natychmiast poinformował o tej sytuacji funkcjonariuszy. Policja podkarpacka informuje:

Z ustaleń na miejscu wynikało, że pracownik parku usłyszał strzały dobiegające ze szczytów leśnych góry Cyrla. Podczas sprawdzania tego terenu zauważył dwóch mężczyzn, którzy nieśli trofeum jelenia z porożem. Mężczyzna zatrzymał kłusowników, a pomocy udzielili mu przejeżdżający tamtędy mieszkańcy województwa łódzkiego

Schwytani mężczyźni nie przyznawali się do zastrzelenia jelenia. Po oględzinach dokonanych przez policjantów, zabezpieczono później karabin, latarkę, nóż myśliwski, noktowizor, lornetkę, tłumik i lunetę do broni.

Mogą spędzić nawet osiem lat w więzieniu

Policja poinformowała:

Zatrzymanym mężczyznom zarzucono nielegalne posiadanie broni myśliwskiej i amunicji, a także bezprawne pozyskanie trofeum zwierzyny łownej. W minioną sobotę w jasielskim sądzie, podczas rozpatrywania wniosku o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania, jeden z mężczyzn przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Ze strony policji możemy dowiedzieć się także, jaka kara grozi myśliwym:

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Więcej o: