Góry Stołowe. Znaleziono muszle klozetowe w parku narodowym. "To nie Marcel Duchamp"

Co można znaleźć w Parku Narodowym Gór Stołowych? Zniszczone muszle klozetowe. Na takie "dzieło sztuki" natknęli się strażnicy parku. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

O incydencie poinformowano w mediach społecznościowych. Na Facebooku Parku Narodowego Gór Stołowych, choć opublikowano post w żartobliwym stylu, powodów do śmiechu nie ma. Autorzy wpisu odwołują się do Marcela Duchampa, artysty, który w 1917 roku w galerii umieścił pisuar. To były lata awangardy w sztuce, a jego czyn wyrazem buntu.

To nie Marcel Duchamp

"Kiedy 104 lata później ktoś w przypływie performatywnego natchnienia zamyśli wystawić swoje 'dzieło' w przestrzeni otwartej, niech: upewni się, że nie jest to PARK NARODOWY. Pozostanie na miejscu, aby bronić i kuratorować wystawie. Przeprowadzi dogłębny masaż płatu czołowego, jak tylko taki pomysł przyjdzie mu do głowy…" - czytamy w poście.

Na miejscu poza trzema muszlami klozetowymi, znaleziono wąż ogrodowy i starą skrzynkę. Strażnicy szukają świadków zdarzenia.

Zobacz wideo "Fuj", "To smutne". Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

"Kurator powinien strzec swego dzieła i trwać przy nim 24/7"

Styl postu przypadł do gustu internautom, którzy żywo komentowali zaśmiecanie lasów.

Toż ten "post" - to prawdziwe "dzieło" sztuki.
Ciekawa instalacja, kurator powinien strzec swego dzieła i trwać przy nim 24/7!
Ładnie napisane. Gdzie można obejrzeć to dzieło? To ekspozycja stała czy czasowa? Można przyjść z dziećmi? A swoją drogą zdjęcie jest dobre. Zakrawa o performance zamierzony. Trzymam kciuki za ustalenie autorów.

"Chyba w każdej miejscowości jest odbiór dużych gabarytów. Po co wkładać wysiłek w upychanie fajansu do auta, spalanie benzyny i wyjmowanie porcelany z auta? Faktycznie płaty czołowe mózgu zostały uszkodzone". "To niewiarygodne, że komuś chce się wieźć to do lasu, zamiast postawić przy śmietniku. Karać, karać, karać!" - czytamy w innym komentarzu. 

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Więcej o: