Niedźwiedź zrobił sobie selfie. "Ktoś potrzebuje dentysty"

Pamiętacie sympatyczną małpę Naruto, która zrobiła sobie selfie? W jej ślady poszedł pewien niedźwiedź w stanie Wyoming w Stanach Zjednoczonych. Znalazł kamerkę GoPro i zaczął się nią bawić, przy okazji pstrykając sobie zdjęcie.

Sprawę selfie Naruto musiał rozstrzygać sąd. O co poszło? O prawa autorskie. Małpa zrobiła sobie zdjęcie aparatem fotografa Davida Slatera w 2011 roku, kiedy przygotowywał reportaż na indonezyjskiej wyspie Celebes. 

Organizacja PETA, walcząca o etyczne traktowanie zwierząt, skierowała sprawę do sądu, wnioskując o potwierdzenie, że Naruto jest autorem swoich selfie. Sąd federalny w San Francisco orzekł, że makak nie ma praw autorskich do tych fotografii, ponieważ takie prawa nie mogą należeć do zwierząt. W końcu mężczyzna zawarł ugodę z organizacją PETA i zgodził się przekazywać organizacji 25 proc. swoich przyszłych dochodów z praw do tych zdjęć. 

 

Tym razem nie powinno być podobnej batalii w sądzie, chyba że odnajdzie się właściciel zgubionej kamerki GoPro. Odnalazł ją w Laramie w stanie Wyoming myśliwy, Dylan Schilt. Gdy pewnego dnia wybrał się na polowanie, znalazł na polanie kamerkę. Po czym wrócił do obozu, podłączył ją do ładowania i odkrył bardzo interesujące nagranie z niedźwiedziem w roli głównej.

Zobacz wideo Wyjrzeli przez okno i zobaczyli niedźwiedzia w basenie. Najpierw demolował śmietniki, potem chłodził się w wodzie

"W zeszłym tygodniu, kiedy wybrałem się na polowanie, natknąłem się na kamerkę GoPro, którą najprawdopodobniej ktoś zgubił podczas jazdy na skuterze śnieżnym. Kiedy wróciłem do obozu, naładowałem baterię i nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem" - napisał na Facebooku. 

Na nagraniu można zobaczyć niedźwiedzia drapiącego i gryzącego kamerę. Pewnie sprawdzał, czy nadaje się do zjedzenia. Sprzęt rejestruje wnętrze jego pyska, a także jego ogromne pazury. Najbardziej za serce chwyta jednak selfie, które myśliwy odkrył na urządzeniu. Po kilku minutach zabawy zwierzę znudziło się GoPro i go porzuciło.

"Wielki stary czarny niedźwiedź nie tylko zdołał włączyć kamerę, ale także zaczął nagrywać, jak się nią bawi. To bez wątpienia najbardziej szalona rzecz, jaką kiedykolwiek znalazłem!" - napisał na Facebooku Dylan Schilt.

Internauci komentują

Pod postem internauci żywo komentowali znalezisko.

Ktoś potrzebuje dentysty. Uwielbiam ten filmik.
Endoskopia niedźwiedzia zrobiona przez GoPro.
Piękna sceneria, piękny miś.

Źródło: ftw.usatoday.com / Facebook 

Więcej o: