Szef Ryanaira: Lotnisko w Radomiu to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski

Szef Ryanaira, Michael O'Leary, ostro skrytykował decyzję o budowie lotniska w Radomiu. Jak podkreślił, jego linia nie zamierza latać z tego portu. - Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał - powiedział.

We wtorek Ryanaira przedstawił swoje plany rozwoju w naszym kraju. W ciągu nadchodzących 12 miesięcy przewoźnik planuje przewieźć nawet 14 milionów pasażerów w Polsce. Największym lotniskiem w siatce linii będzie Kraków z 68 trasami i 8 zbazowanymi samochodami. Na drugim miejscu jest z kolei Modlin z 46 trasami. Dalej znajdują się Wrocław (30 tras) oraz Gdańsk (28 tras). Poza tym Ryanair w sezonie jesiennym zaoferuje 25 nowych połączeń z portów regionalnych Warszawa-Modlin, lotniska w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu.

Zobacz wideo Najwięksi truciciele w Europie:

"PPL robi bardzo złą robotę"

Szef Ryanaira, Michael O’Leary, odniósł się także do największych problemów polskich lotnisk. Podkreślił, że nie rozumie decyzji o budowie portu w Radomiu. Poza tym jego zdaniem PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze") podejmuje złe kroki, jeśli chodzi o lotnisko w Modlinie. - PPL robi bardzo złą robotę, jeśli chodzi o Modlin, ale wkrótce na pewno zdadzą sobie sprawę z tego, że nie ma innej drogi niż rozbudowa. Wiemy, że tu nie chodzi o pieniądze, bo proponowaliśmy, że sfinansujemy rozbudowę terminala. Ale niedługo zmienią zdanie - zobaczą, że nie da się funkcjonować, gdy Lotnisko Chopina i Modlin są kompletnie zapchane - powiedział Michael O’Leary w rozmowie z Fly4free.pl.

"Nigdy nie będziemy latać z Radomia"

PPL widziałoby tanie linie lotnicze i czartery na budowanym właśnie w Radomiu lotnisku. Co ciekawe, w jednym z wywiadów Stanisław Wojtera, prezes PPL, zasugerował, że nie ma nic przeciwko, by Ryanair latał z tego portu. Co na ten tema sądzi Michael O’Leary? 

Nigdy nie będziemy latać z Radomia. Budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach pięćdziesiątych XX wieku. Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał. Czy LOT przeniesie się do Radomia? Nie. I Ryanair też nie ma takiego zamiaru - powiedział O’Leary.

Więcej o: