USA. Otwarcie granic dla zaszczepionych turystów już w listopadzie

Zakaz podróży do Stanów Zjednoczonych obowiązywał od marca 2020 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że zmieni się to już w listopadzie. Nowe zasady wjazdu do USA dotyczą między innymi obywateli krajów Unii Europejskiej.

Już w połowie lipca, podczas wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Waszyngtonie prezydent Joe Biden poinformował, że amerykańska administracja planuje zniesienie zakazu podróży do USA z UE oraz Wielkiej Brytanii ustanowionego w marcu 2020 roku. Teraz wiadomo już więcej na ten temat. Jak poinformował w poniedziałek Jeff Zients, koordynator Białego Domu ds. pandemii, od początku listopada osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 będą mogły podróżować do Stanów Zjednoczonych. Jednak nie jest to jedyny wymóg. Podróżujący będą musieli także okazać negatywny wynik testu na koronawirusa oraz nosić maski. Co istotne, z obowiązku szczepień zostaną zwolnione dzieci. 

Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Otwarcie granic dla zaszczepionych turystów

Nowe zasady dotyczą między innym obywateli krajów Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Test na koronawirusa, który będzie trzeba okazać przy wjeździe do USA, musi być wykonany w ciągu trzech dni przed planowaną podróżą. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie dostępne szczepionki na Covid-19 będą uznawane. Warto wspomnieć, ze AstraZeneca oficjalnie nie jest uznawana w Stanach Zjednoczonych. 

Więcej o: