9-latka znalazła list w butelce. Nietypowa przesyłka płynęła aż 37 lat

Na jednej z hawajskich plaż dziewięcioletnia Abbie Graham znalazła list w butelce. Okazało się, że ta dość nietypowa przesyłka płynęła na Hawaje aż 37 lat.

Morza i oceany skrywają wiele tajemnic. O znalezieniu listu w butelce marzy pewnie niejeden plażowicz. Tym razem na tego typu znalezisko natknęła się dziewięcioletnia Abbie Graham. Na plaży w Paradise Park na Hawajach dziewczynka znalazła butelkę z umieszczonym w środku listem. Okazało się, że płynął on przez 37 lat. 

Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

Język pilotów zawiera ok. 300 słówCzy trzeba się martwić, gdy leci się starym samolotem? Pilot odpowiada

List w butelce odnaleziony po 37 latach. Dopłynął aż na Hawaje

W butelce znajdował się list napisany w trzech językach - angielskim, japońskim i portugalskim. W wiadomości proszono, aby znalazca skontaktował się z dyrekcją japońskiego liceum. Z pomocą rodziców 9-latka odesłała swoje znalezisko do Japonii.

Jak podaje "The Guardian" znaleziony przez dziewięcioletnią Abbie list w butelce był jednym z 750 wrzuconych do morza w latach 1984-1985 przez uczniów japońskiego liceum w mieście Choshi. Butelki były wrzucane do morza w ramach eksperymentu. Członkowie szkolnego klubu nauk przyrodniczych chcieli zbadać prądy morskie. 

Samolot - zdjęcie ilustracyjneDlaczego samoloty są białe? Odpowiedź cię zaskoczy

Znaleziona przez dziewczynkę butelka była pięćdziesiątą pierwszą odnalezioną od 1984 roku. Butelka pokonała dystans niemal 6 tysięcy kilometrów. Władze szkoły były zaskoczone informacją o znalezieniu kolejnej butelki. Poprzednią odkryto w 2002 roku na wyspie Kikaijima i przez prawie 20 lat nie było informacji o podobnych znaleziskach. 

Myśleliśmy, że list z Kikaijimy będzie ostatnim. Nawet nie podejrzewaliśmy, że list pojawi się po 37 latach - przekazał w oświadczeniu wicedyrektor szkoły Jun Hayashi.

Od zakończenia eksperymentu uczniów butelki znajdowano w 17 różnych rejonach – na Okinawie, Filipinach, u wybrzeży Chin, a także na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Więcej o: