9-latka znalazła list w butelce. Nietypowa przesyłka płynęła aż 37 lat

Na jednej z hawajskich plaż dziewięcioletnia Abbie Graham znalazła list w butelce. Okazało się, że ta dość nietypowa przesyłka płynęła na Hawaje aż 37 lat.

Morza i oceany skrywają wiele tajemnic. O znalezieniu listu w butelce marzy pewnie niejeden plażowicz. Tym razem na tego typu znalezisko natknęła się dziewięcioletnia Abbie Graham. Na plaży w Paradise Park na Hawajach dziewczynka znalazła butelkę z umieszczonym w środku listem. Okazało się, że płynął on przez 37 lat. 

Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

List w butelce odnaleziony po 37 latach. Dopłynął aż na Hawaje

W butelce znajdował się list napisany w trzech językach - angielskim, japońskim i portugalskim. W wiadomości proszono, aby znalazca skontaktował się z dyrekcją japońskiego liceum. Z pomocą rodziców 9-latka odesłała swoje znalezisko do Japonii.

Jak podaje "The Guardian" znaleziony przez dziewięcioletnią Abbie list w butelce był jednym z 750 wrzuconych do morza w latach 1984-1985 przez uczniów japońskiego liceum w mieście Choshi. Butelki były wrzucane do morza w ramach eksperymentu. Członkowie szkolnego klubu nauk przyrodniczych chcieli zbadać prądy morskie. 

Znaleziona przez dziewczynkę butelka była pięćdziesiątą pierwszą odnalezioną od 1984 roku. Butelka pokonała dystans niemal 6 tysięcy kilometrów. Władze szkoły były zaskoczone informacją o znalezieniu kolejnej butelki. Poprzednią odkryto w 2002 roku na wyspie Kikaijima i przez prawie 20 lat nie było informacji o podobnych znaleziskach. 

Myśleliśmy, że list z Kikaijimy będzie ostatnim. Nawet nie podejrzewaliśmy, że list pojawi się po 37 latach - przekazał w oświadczeniu wicedyrektor szkoły Jun Hayashi.

Od zakończenia eksperymentu uczniów butelki znajdowano w 17 różnych rejonach – na Okinawie, Filipinach, u wybrzeży Chin, a także na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Więcej o: