5 najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Jadąc tam, podejmujesz ryzyko

Kochasz podróżować? My też! Ale jest kilka takich miejsc, od których lepiej trzymać się z daleka. Nasza planeta zadbała o to, aby kusiły przepięknymi widokami, ale są śmiertelnie niebezpieczne! Oto nasz subiektywny ranking najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie.

1. Dolina Śmierci

Zaczynamy nietypowo, prawda? W końcu do Doliny Śmierci w Kalifornii udało się już tyle osób i nikomu nic się nie stało. To prawda. Ale trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do podróży. Dolina Śmierci to najgorętsze miejsce na świecie. Najwyższa zanotowana temperatura wynosiła 57,7 stopni Celsjusza. Człowiek bez wody może przeżyć tu tylko 14 godzin.

Pustynia Danakilska, ErytreaPustynia Danakilska, Erytrea fot. shutterstock.com, Anya Newrcha

2. Pustynia Danakilska, Erytrea

Nieco „chłodniej" jest na pustyni Danakilskiej, która leży w północno-wschodniej Afryce. Tu temperatury oscylują w okolicach 50 stopni. Wybrać się tam można jedynie z przewodnikiem, ze zorganizowaną wycieczką. Warto? Krajobraz jest obłędny. Zastygła lawa tworzy oszałamiające formacje.

Wyspa Ilha da Queimada GrandeWyspa Ilha da Queimada Grande fot. shutterstock.com, Introspective Design

3. Wyspa Ilha da Queimada Grande, Brazylia

Brazylia uchodzi za niebezpieczny kraj. Jednak my nie pochylamy się nad odsetkiem przestępczości, a pułapkami, które przygotowała dla nas Matka Natura. Wyspa Ilha da Queimada Grande jest pełna najbardziej jadowitych węży na świecie.

Naukowcy uważają, że gatunek Bothrops występuje tu nawet w nasyceniu pięciu węży na metr kwadratowy.  

Bikini, Atol na Wyspach MarshallaBikini, Atol na Wyspach Marshalla fot. shutterstock.com, Guadalupe Polito

4. Bikini, Atol na Wyspach Marshalla

Rajska wyspa – pomyśli większość z was. I to się zgadza. Palmy, biały piasek i szum fal. W takim otoczeniu były przeprowadzane badania jądrowe. To nietypowe miejsce okazało się być radioaktywne. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Nie chcecie się tam znaleźć!

Jezioro NatronJezioro Natron fot. shutterstock.com, Danita Delimont

5. Jezioro Natron

Jezioro Natron w Tanzanii zachwyca. Ale nie dajcie się skusić tymi obłędnymi widokami. Alkaliczna solna skorupa na powierzchni jeziora jest bardzo niebezpieczna. W jeziorze zginęło wiele zwierząt. Temperatura wody potrafi osiągnąć nawet 42 stopnie Celsjusza!

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Dodatkowo występuje tu duży poziom zasolenia. Widoków też za długo nie damy rady tu podziwiać. Wszędzie unosi się silny zapach siarkowodoru.

Więcej o: