Ciepło i tanio. Sześć kierunków na wakacje jesienią

Jeśli nie mogłeś wyjechać latem, nic straconego! Urlop jesienią może być równie udany i równie upalny. Wystarczy wybrać odpowiedni kierunek. Polecamy sześć państw, gdzie słońce świeci niemal cały rok. Oferty last minute zaczynają się w naprawdę rozsądnych cenach.

Egipt – oferty od 1510 zł za osobę

Egipt to jeden z tych kierunków, który bardzo chętnie wybierają Polacy. Ceny są tam zdecydowanie przystępne, a słońce świeci cały rok. Trzeba jednak pamiętać o obostrzeniach.

Podróżni przybywający do Egiptu mają obowiązek okazać negatywny wynik testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test należy przejść nie wcześniej, niż na 72 godin przed planowanym przylotem do Egiptu. Zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski lub arabski.

Turcja - zdjęcie ilustracyjneTurcja - zdjęcie ilustracyjne Fot. Krzysztof Karolczyk / Agencja Wyborcza.pl

Turcja – oferty od 1406 za osobę

Kolejnym ciepłym kierunkiem jest oczywiście Turcja. W tej chwili są dostępne wycieczki tygodniowe za 1406 złotych za osobę. Hotelu czterogwiazdkowym z pewnością wypoczniemy jak królowie! Trzeba jednak pamiętać o wykonaniu testu na COVID-19 przed podróżą. Więcej na temat obostrzeń dowiesz się tu:

Złote PiaskiZłote Piaski Fot. Nikolai Karaneschev/ Wikimedia / CC 3.0

Bułgaria – oferty od 1070 zł za osobę

Polska jest oznaczona przez Bułgarię jako zielona strefa niskiego ryzyka. Oznacza to, że można tam wjechać po okazaniu ważnego certyfikatu  covidowego.

To dobra wiadomość dla tych, którzy cenią sobie ciepłą wodę w morzu. Nawet jesienią możemy się tu pluskać w wodzie i zażywać kąpieli słonecznych.

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Wyborcza.pl

Kreta – oferty od 1229 zł za osobę

Grecja to jedno z najchętniej wybieranych przez polskich turystów miejsc na spędzenie wakacji. I nic dziwnego. Obłędne jedzenie, piękne widoki i wysokie temperatury. Nawet jesienią jest tu po prostu przyjemnie.

Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Pamiętajmy jednak o tym, że wjazd do Grecji jest możliwy tylko po okazaniu ważnego testu lub paszportu covidowego.

Albania zachwyca ciepłym morzem i pięknymi plażamiAlbania zachwyca ciepłym morzem i pięknymi plażami shutterstock

Albania – oferty od 1230 za osobę

Albania od niedawna jest pożądanym kierunkiem wakacji wśród Polaków. Słoneczna pogoda, niespotykane krajobrazy oraz niskie ceny - czego chcieć więcej podczas urlopu? Pamiętajmy, jeśli wybieramy się do Albanii, musimy pamiętać o szczepionce lub teście na koronawirusa.

Tunezja - zdjęcie ilustracyjneTunezja - zdjęcie ilustracyjne Fot. Adam Golec / Agencja Wyborcza.pl

Tunezja – oferty od 1325 zł za osobę

Naprawdę tanio i słonecznie jest też w Tunezji. Ceny wycieczek all inclusive rozpoczynają się od 1325 złotych za osobę. Tygodniowy pobyt wraz z biletami lotniczymi? To naprawdę atrakcyjna cena. Ale pamiętajmy, że tu nie wystarczy paszport covidowy. Każdy z podróżnych musi wykonać test na koronawirusa.

Więcej o: