Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? Cztery inspiracje na wyjazd

Jesienny urlop ma mnóstwo zalet. Jest może nieco chłodniej, jednak niekoniecznie zimno. Ostatnie lata pokazały, że polska złota jesień potrafi zaskoczyć pozytywnie temperaturą. Ponadto jest ciszej i spokojniej niż w szczycie sezonu. Dokąd więc warto wyjechać w Polsce jesienią? Tym razem polecamy popularne miejscówki.

Bieszczady i Solina

W Bieszczadach raczej nie ma tłumów nawet w środku lata. Te niezwykłe góry nie przyciągają turystów spragnionych rozrywek takich jak dyskoteki czy duży wybór restauracji. W Bieszczadach zawsze jest spokojnie, jednak to właśnie jesienią jest najpiękniej. Feeria barw robi zachwycające wrażenie. Będąc w Bieszczadach, koniecznie trzeba zatrzymać się nad Soliną. To dobra baza wypadowa do dalszych wycieczek, podczas których warto zobaczyć drewniane cerkwie w Równi i Smolniku, przejechać się bieszczadzką kolejką wąskotorową, zwiedzić Sanok czy zamek w Lesku.  

Rynek w Kazimierzu DolnymRynek w Kazimierzu Dolnym Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą

Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce. Kamienice, rynek, spichlerze – wszystko to położone nad samą Wisłą. Jednak w lipcu czy sierpniu trudno poczuć klimat tego miejsca. Turystów jest po prostu mnóstwo. Lepiej przyjechać tu jesienią, kiedy miasteczko żegna ostatnich gości.

Wieczór na zamku, spacer bulwarem nad Wisłą czy wycieczka promem do pobliskiego Janowca naprawdę urozmaici nam pobyt w tym pięknym miejscu.

Protest zorganizowany na Wysokiej Bramie w Olsztynie przez lokalnych działaczy grypy Obywatele RP w proteście przeciwko zaprzysiężeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę sędziów Sądu NajwyższegoProtest zorganizowany na Wysokiej Bramie w Olsztynie przez lokalnych działaczy grypy Obywatele RP w proteście przeciwko zaprzysiężeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę sędziów Sądu Najwyższego ROBERT ROBASZEWSKI

Warmia i Mazury 

Kto powiedział, że nie można pojechać jesienią na Warmię i Mazury? Raczej nie będziemy się kąpać, bo woda będzie zbyt zimna, jednak spacery po lasach, spływy kajakiem dalej są atrakcyjnym punktem każdej mazurskiej wycieczki.

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Jeśli boimy się kapryśnej pogody, warto zatrzymać się w okolicy dużego miasta – na przykład Olsztyna. W ten sposób nawet przy załamaniu pogody będziemy mieli, co robić! Można wybrać się do Nidzicy, aby zwiedzić zamek, na spacer po olsztyńskiej starówce czy choćby do kina.

Molo, SopotMolo, Sopot 

Bałtyk i Trójmiasto

Bałtyk w sezonie jest oblegany przez turystów. Trójmiasto nie zachęca do odwiedzin w lipcu czy sierpniu. Co innego we wrześniu czy październiku. Wciąż jest ciepło, można pospacerować po plaży, a przy okazji zwiedzić Gdańsk, Gdynię czy Sopot. Na molo w Sopocie będziemy niemal sami! Jesienią niewiele osób myśli o przyjeździe nad morze. A to błąd! Nadmorskie krajobrazy skąpane w jesiennych promieniach słońca zachwycają. A i ceny stają się tu przystępniejsze.

Więcej o: