Kobieta została wyrzucona z samolotu. "To dlatego, że jesteś plus size"

Na pokładzie amerykańskich linii Alaska Airlines doszło do nietypowego incydentu. Personelowi pokładowemu nie spodobał się strój podróżniczki. Po kilku upomnieniach i ostrej reakcji kobiety, została wyproszona z samolotu, a na lotnisku czekała na nią policja. Czym zawiniła Amerykanka?

Ray Lin Howard to amerykańska raperka i stylistka, która wsiadła w Fairbanks na pokład linii Alaska Airlines. Personelowi pokładowemu nie spodobał się strój kobiety, uznano go niestosowny i nakazano jej coś jeszcze nałożyć. Kobieta miała na sobie szary stanik sportowy i krótkie szorty rowerowe. Raperka posłuchała zaleceń załogi i założyła różową koszulkę w panterkę. Jednak i ten strój nie zyskał aprobaty obsługi lotu. Okazało się, że top jest zbyt krótki i nie zasłania brzucha.

Zobacz wideo Pierwsze w historii tankowanie samolotu przez drona

Po raz trzeci podszedł do niej steward i zwrócił jej uwagę na niestosowny strój. Wtedy już kobieta straciła cierpliwość: - Jeśli chcesz mnie wyrzucić, wyrzuć mnie. Zrobiłam to, o co mnie prosiłeś. Chcę, żebyś zostawił mnie w spokoju - powiedziała do stewarda, który chwycił za słuchawkę i powiadomił o zajściu policję. Gdy mundurowi wysłuchali jej historii, uznali, że nie mogą postawić jej zarzutów, ponieważ nie popełniła żadnego wykroczenia. 

Co piąta stewardesa doznała fizycznego atakuPasażerowie krzyczą, wyzywają. Co 5. stewardesa doświadcza fizycznego ataku

O przykrej sytuacji, która spotkała ją podczas lotu, opowiedziała w filmie, który udostępniła na TikToku. Nagranie obejrzało już ponad 2,2 mln internautów. Kobieta przyznała, że została wyrzucona z samolotu, ponieważ widać było jej brzuch, a w rzeczywistości chodzi o coś więcej. Twierdzi, że to przykład dyskryminacji "za to, że jest grubszą, wytatuowaną kobietą mieszanej rasy".

Internauci komentują

Film Howard był szeroko komentowany. Niektórzy twierdzili, że nie zostałaby poproszona o opuszczenie lotu, gdyby nie była plus size. - Gdy osoba mniejsza o dwa rozmiary, będzie ubrana tak samo, nikt nie mrugnie okiem – skomentował jeden z internautów.

- To dlatego, że jesteś plus size - dodał inny. - To nie jest w porządku!

- To szaleństwo – napisał ktoś inny. - Ale ludzie przysięgają, że nie ma czegoś takiego jak dyskryminacja osób plus size.

- Wiele razy nosiłam krótki top i bez problemu leciałam tymi liniami lotniczymi – odpowiedziała inna internautka, oznaczając linię lotniczą. - Możecie wyjaśnić tę rażącą dyskryminację?

"Dokładamy wszelkich starań"

Historią zainteresowali się dziennikarze "NY Post", którzy poprosili linię lotniczą o komentarz. Przedstawiciele Alaska Airlines zdradzili, że są w stałym kontakcie z pasażerką.

- Dokładamy wszelkich starań, aby dowiedzieć się, co się stało i podjąć odpowiednie działania. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszej opieki nad wszystkimi klientami - oznajmił amerykański przewoźnik.

Większość pasażerów opowiada się za utrzymaniem obowiązku noszenia maseczek podczas podróży samolotemMaseczki przeszkadzają w samolocie? Pasażerowie skarżą się na co innego

Ray Lin Howard potwierdziła, że skontaktował się z nią przewoźnik, który przeprosił ją za zaistniałą sytuację, zaoferował pełny zwrot kosztów i zniżki na kolejne loty.

To nie pierwsze takie zdarzenie na pokładzie Alaska Airlines. 31 lipca inna tiktokerka Sierra Steadman także oskarżyła personel pokładowy o "zawstydzenie jej" i grożenie wyrzuceniem z samolotu za noszenie krótkiej bluzki i szortów.

 Źródło: NY Post / yahoo 

Więcej o: