Litwa kusi turystów i rozdaje darmowe noclegi. Jest pewien haczyk

Od lat planujecie odwiedziny u naszego wschodniego sąsiada? Wilno i Kowno wciąż pozostają na liście niezrealizowanych podróży? Teraz wreszcie będziecie mieli szansę odwiedzić te piękne miasta i zakątki i do tego zaoszczędzić. W ramach kampanii promocyjnej 10 tys. osób może liczyć na darmowy nocleg w ponad pięciuset hotelach i obiektach noclegowych na terenie całego kraju. Zainteresowani? Spieszcie się! Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

"Litwa. Nie spiesz się". Pod takim hasłem wystartowała kampania promocyjna skierowana do indywidualnych turystów. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z darmowego noclegu?

 

Z akcji promocyjnej mogą skorzystać tylko te osoby, które spędzą na Litwie minimum trzy noce – wówczas otrzymają zwrot za ostatni nocleg spędzony w tym kraju. Należy zarejestrować się na stronie www.lithuania.travel, po czym na adres e-mailowy otrzymamy unikalny kod. Posłuży on nam przy rezerwacji jednego z 500 hoteli i obiektów noclegowych dostępnych na terenie całej Litwy (pełna lista tych obiektów znajduje się tutaj). Kodu można użyć tylko raz i jest ważny jedynie 72 godziny. Jeśli nie zostanie wykorzystany, nie można go już odzyskać.

Zobacz wideo Varanasi - święte miasto Indii. Dlaczego niektóre kobiety nie mogą przychodzić nad Ganges?

Kto pierwszy, ten lepszy

Maksymalna kwota, która może zostać zwrócona za nocleg, to 65 euro. Można oczywiście zarezerwować pobyt w droższym hotelu, ale wtedy samemu trzeba pokryć różnicę w cenie. Podczas 3-dniowego pobytu nie można zmieniać zakwaterowania, podczas całego pobytu można nocować tylko w jednym hotelu lub obiekcie noclegowym. Kampania potrwa do 8 listopada. Zainteresowani? Spieszcie się! Bo z oferty może skorzystać pierwszych 10 tys. osób.

Kampania "Litwa. Nie spiesz się" powstała przy współpracy Ministerstwa Gospodarki i Innowacji oraz Lithuania Travel, Krajowej Agencji Rozwoju Turystyki. Jednym z celów kampanii jest pokazanie Litwy jako nowego miejsca na city break.

- To świadectwo aktywnej współpracy litewskich przedsiębiorców i rządu w celu utrzymania przemysłu turystycznego w obliczu kolejnych fal pandemii, a także zapewnienia turystom międzynarodowym dodatkowego czasu na zwiedzanie kraju. Litwa, położona w samym sercu Europy, jest bogata w dziewiczą przyrodę, smaczną kuchnię i niekończące się życie kulturalne. Dlaczego by nie przedłużyć nieco podróży i oddać się w pełni litewskiej przygodzie? – mówi Aušrine Armonaite, minister gospodarki i innowacji. 

Na stronie Lithuania Travel, możemy przeczytać, że dzięki bezpłatnemu noclegowi na trzecią noc podróżni będą mogli poznać wszystkie trzy największe miasta Litwy: Wilno, tętniącą życiem stolicę kraju znaną z barokowego Starego Miasta; Kowno, drugie co do wielkości miasto Litwy, charakteryzujące się modernistyczną architekturą i sztuką uliczną i Kłajpedę, spokojne miasto portowe położone zaledwie rzut kamieniem od Mierzei Kurońskiej - jednego z najbardziej znanych miejsc przyrodniczych w kraju. A poza tym, sezon sprzyja grzybobraniu, pieszym wędrówkom czy wycieczkom rowerowym.

LITWA – zasady wjazdu

Od 21 czerwca Polska została usunięta z listy krajów podwyższonego ryzyka i nie jest uznawana za kraj ryzyka epidemiologicznego. Nasz kraj nadal jest w zielonej grupie państw.

Jeśli przybywasz na Litwę z Polski od 6 września:

- musisz wypełnić litewską ankietę dla podróżnych. Po jej wypełnieniu otrzymasz mailem QR kod, który w przypadku ewentualnej kontroli będziesz musiał okazać służbom kontrolującym;

- okazać negatywny wynik testu na COVID-19 lub dowody odbycia szczepienia lub przebycia koronawirusa ciągu ostatniego pół roku;

- możesz wykonać jeden z dwóch testów (PCR wykonany może być najwcześniej 72 godziny przed przybyciem na Litwę, antygenowy - 48 godz.).

Test nie obowiązuje cię tylko w tych przypadkach: jedziesz tranzytem, zostałeś zaszczepiony (obydwie dawki) przeciw COVID-19 lub chorowałeś na COVID-19 w ciągu 180 dni przed przyjazdem na Litwę (zostało to potwierdzone testem PCR). W przypadku szczepienia i przebytej choroby musisz mieć zaświadczenie ze swojego zakładu opieki zdrowotnej w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej lub Unijny Certyfikat Covidowy. Test nie obowiązuje dzieci do 16. roku.

 Źródło: lithuania.travel

Więcej o: