Samolot na zamówienie. Polecisz bezpośrednio z punktu A do punktu B

Chcecie polecieć z grupą przyjaciół na wymarzone wakacje do Laponii, Islandii czy na Wyspy Zielonego Przylądka? A może po prostu marzycie o wygodzie? Bez przesiadek? Międzylądowań? Lukas Hofmeister odpowiada właśnie na takie potrzeby i stworzył Vairtual, linię lotniczą, która poleci z punktu A do punktu B. Wyruszy w trasę wtedy, gdy zgłosi się liczba chętnych pasażerów.

Lukas Hofmeister swój projekt nazywa "social crowdflying". To gra słów. Angielskie "crowdfunding" (finansowanie społecznościowe), zamienił na "crowdflying" ("flying" – latanie). Samolot zostanie wyczarterowany wówczas, gdy zbierze się odpowiednia liczba osób.

Zobacz wideo Oto największy samolot świata. Tak założyciel Microsoftu chce sięgnąć kosmosu

Pod nazwą Vairtual kryje się idea projektu. "Value" z angielskiego oznacza wartość, a "fair" sprawiedliwy, uczciwy. Zgodnie z założeniami – każdy pasażer zapłaci za przelot taką samą cenę i dostanie za to identyczne usługi. Ponadto loty będą realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Co piąta stewardesa doznała fizycznego ataku Pasażerowie krzyczą, wyzywają. Co 5. stewardesa doświadcza fizycznego ataku

Dla kogo projekt?

Hofmeister nawiązał współpracę z fundacją Wilderness International, aby produkcja dwutlenku węgla była w 100 procentach skompensowana. Linie lotnicze nie będą oferowały tanich biletów, a swoje usługi kierują do świadomych turystów. Twórca projektu uważa, że istnieje grupa, która będzie chciała skorzystać z takich usług, jest też przekonany, że zawsze znajdą się wolne samoloty i załogi, które obsłużą jego klientów. Prowadzi już rozmowy z przewoźnikami.

Twórca projektu chciałby zrealizować pierwszy lot z lotnisk we Frankfurcie, Monachium lub Berlinie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: rp.pl 

Większość pasażerów opowiada się za utrzymaniem obowiązku noszenia maseczek podczas podróży samolotem Maseczki przeszkadzają w samolocie? Pasażerowie skarżą się na co innego

Więcej o: