Kolejka na Kasprowy Wierch. Ile trzeba zapłacić za kilkanaście minut przejażdżki? Ceny są coraz wyższe

Kolej linowa na Kasprowy Wierch to jedna z najpopularniejszych górskich atrakcji. Ceny niestety z roku na rok są coraz wyższe. Jak się okazuje jednak, turyści nie dają za wygraną, a na przejazd trzeba czekać czasami nawet cztery godziny. Ile kosztuje bilet?

Tatry są uważane za jedne z najbardziej wyjątkowych terenów Polski. Co roku tłumy turystów przybywają tam, aby choć na chwilę móc pławić się w góralskich pieśniach i otaczać zapierającymi dech w piersiach widokami. Jedną z największych atrakcji w tym rejonie jest Kasprowy Wierch, legenda krążąca po całym świecie. Co ciekawe i być może najbardziej pociągające, aby się na niego dostać, możemy wybrać najmniejszą linię oporu. Kolejka górska bywa zbawieniem dla osób, które nie są w stanie dostać się na szczyt o własnych siłach. Ile będzie nas kosztowała ta przyjemność w 2021 roku? Sprawdzamy.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Kolej linowa Kasprowy Wierch. Jedyna taka w Polsce

Kolej na Kasprowym Wierchu to jedna z najpopularniejszych atrakcji w naszym kraju. Łączy Kuźnice ze szczytem Kasprowego i działa przez cały rok, zabierając do jednego wagonika od 30 do 60 osób. Podróż trwa kilkanaście minut, które przepełnione zostają tatrzańską naturą, halami, lasami i górskimi szczytami, które możemy podziwiać z lotu ptaka. Zimą kolejka jest wykorzystywana głównie przez narciarzy, snowboardzistów i innych miłośników sportów zimowych. Latem natomiast staje się centrum spotkań wszystkich turystów. Mówi się, że bywają dni, w których na wolny wagonik trzeba poczekać nawet cztery godziny. Ale do meritum. Ile w istocie możemy zapłacić za to krótkie, ale intensywne doznanie estetyczne?

Kolejka na Kasprowy Wierch – ile kosztuje kilkanaście minut w wagoniku?

Okazuje się, że w przeciągu kilku lat ceny kolejki poszły diametralnie w górę. Bilety możemy kupić w dolnej stacji kolejki w Kuźnicach, w górnej stacji kolejki na Kasprowym Wierchu lub w biurze obsługi klienta w dolnej stacji kolejki na Gubałówkę. Istnieje także możliwość kupna biletów za pomocą strony internetowej www.sklep.pkl.pl. Co ważne, w przypadku zakupów online, możemy dostać wejściówki na kolejkę w przedsprzedaży, ale kasy biletowe gwarantują nam bilety na dany moment. Nie możemy kupić ich z jednodniowym wyprzedzeniem. Ich ceny są natomiast uzależnione od sezonu. Aktualnie trwa sezon wysoki, a koszty przedstawiają się następująco:

Kasa w Kuźnicach

bilet normalny

  • wjazd i zjazd: 99 złotych
  • w jedną stronę 79 złotych

bilet ulgowy

  • wjazd i zjazd: 79 złotych
  • w jedną stronę: 69 złotych

Biletomaty, strona internetowa, biuro obsługi klienta:

bilet normalny

  • wjazd i zjazd: 119 złotych
  • w jedną stronę: 99 złotych

bilet ulgowy:

  • wjazd i zjazd: 99 złotych
  • w jedną stronę: 79 złotych

Warto zaznaczyć, że ceny biletów mogą być modyfikowane z zależności od wybranej godziny.

Więcej o: