Zamek Moszna - pałac jak z bajki ma 99 wież i wieżyczek. Ile zapłacimy za bilet?

Jakie wyjątkowe miejsce skrywa województwo opolskie? Pałac w Mosznej to zabytkowa rezydencja, obok której nie można przejść obojętnie. Krąży wokół niej wiele ciekawych legend. Ile kosztuje bilet wstępu do tego obiektu?

Ta okazała budowla składa się z 99 wież oraz 365 pomieszczeń. Od samego progu potrafi zachwycić swą bajkową architekturą oraz rozległym parkiem. Całe miejsce okrywa aura tajemniczości. Jakie zagadki kryją się wewnątrz i ile będzie kosztowała nas ta przyjemność? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Moszna atrakcje: historia zamku

Kto odpowiada za nietypowy styl całej budowli? Pomysłodawcą i budowniczym zamku był Franz Hubert von Tiele-Winckler, który stworzył z niego siedzibę rodu. W pracach nad budowlą skupił się nie tylko na wyjątkowym wnętrzu, ale i otoczeniu - ogród z orientalnymi roślinami był od początku w jego planach. Prace nad zamkiem przebiegały jak na tamte czasy w błyskawicznym tempie. Miejscowi uważali, że w budowie musiał pomagać diabeł. Nowiny o niezwykłej konstrukcji dotarły nawet do pruskich mediów. Wskutek nagłośnienia fenomenu tej budowli, w odwiedziny udał się sam cesarz Wilhelm II. Wokół zamku krąży wiele legend, między innymi ta dotycząca rzekomego połączenia piwnic budowli z zamkiem w Chrzelicach. 

 

Moszna atrakcje - co czeka nas w środku?

Jakie style dominują wewnątrz? Znajdziemy tam akcenty barokowe, neogotyckie oraz neorenesansowe. To niecodzienne połączenie sprawia, że cały budynek staje się prawdziwą perłą dla miłośników architektury. Zamek w Mosznie potrafi zafundować wycieczkę do przeszłości. Turyści mogą się tak czuć, przechodząc chociażby przez sale Myśliwską, Muzyczną oraz Herbową. Dla zwolenników niezapomnianych krajobrazów również mamy dobrą informację - krętymi schodami można dojść na jedną z 99 wież, która umożliwia widok na Sudety, szczególnie zachwycający w słoneczne popołudnie. Wielu przyjezdnych docenia również okazałą bibliotekę, ogromny pokój pana, rodową kaplicę, a nawet nietypową klatkę schodową. 

Moszna atrakcje - ile kosztuje bilet do zamku?

Kupując bilet normalny, ta przyjemność będzie kosztowała nas minimum 12 zł. Cena zależy od zwiedzanego obszaru, a także od pory roku. Najdroższe wejście to koszt rzędu 109 zł za osobę przy zakupie całorocznej karty wstępu. Dokładne ceny dostępne są tutaj

 
Więcej o: