W RPA spadł śnieg. Istnieje obawa, że to doprowadzi do podtopień i powodzi

Do sieci trafiły nagrania, które ukazują nietypową sytuację pogodową w Republice Południowej Afryki. Zobaczcie, ile w ostatnim czasie spadło tam śniegu.

Ceres to miejscowość w Republice Południowej Afryki w dystrykcie Cape Winelands położona 170 kilometrów na północny wschód od Kapsztadu. Zamieszkuje ją około 46 tysięcy osób. Niedawno o mieście zrobiło się głośno ze względu na nietypowe, jak dla tego rejonu świata, opady śniegu. 

Zobacz wideo RPA. Zamieszki z perspektywy mieszkańca:

W RPA spadł śnieg. Utrudnienia dla kierowców

Jak informuje portal Africa News, obfitym opadom śniegu w Ceres towarzyszył zimny i porywisty wiatr, który osiągał nawet 80 km/h. Śnieg sparaliżował także ruch na jezdniach. Wiele dróg jest śliskich i nieprzejezdnych. Do opadów śniegu przyczynił się zimny prąd, który dotarł do RPA znad Antarktydy. 

Opady śniegu w RPA uchwycone na nagraniach

Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie dla mieszkańców Ceres. Istnieje obawa, że opady śniegu doprowadzą do podtopień i powodzi. Lokalne służby są już przygotowane na niesienie pomocy mieszkańcom, a także usuwanie ewentualnych skutków opadów śniegu.

Do sieci trafiły nagrania, które ukazują nietypową sytuację pogodową w RPA. Poza tym w mediach społecznościowych możemy znaleźć wiele zdjęć turystów oraz mieszkańców Ceres. 

 
 
 
Więcej o: