Na grzybach można pobyć samotnie z naturą lub odbyć długą rozmowę z bliską osobą. Grzybobranie pod Kielcami warto połączyć z rodzinnym spotkaniem, którego finał będzie oznaczał wielką ucztę i konkurs na najpiękniejsze okazy. Poniżej prezentujemy kilka ważnych informacji dla tych, którzy wybierają się na leśne łowy:
''Jak grzyby po deszczu'' - w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy, najlepsze zbiory gwarantują deszczowe dni, dlatego strój na zbieranie grzybów w okolicach Kielc powinien być przede wszystkim wodoodporny. Szczególnie polecamy takie elementy ubioru, jak:
To wszystko może się przydać. Nie zapominajmy też, że las to idealne siedlisko dla kleszczy, dlatego ubranie musi ściśle przylegać do ciała, a na głowie powinniśmy mieć czapkę lub kapelusz. Oprócz odpowiedniej odzieży warto zadbać też o bezpieczeństwo - mapa, telefon z pełną baterią, termos oraz przekąski to typowy zestaw wędrowca. Wiemy już jak się przygotować się na deszczową aurę i co zagwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa, czas odpowiedzieć na pytanie: gdzie wybrać się na grzyby pod Kielcami?
Grzybiarze strzegą swoich tajemnic i rzadko dzielą informacjami na temat punktów, gdzie rośnie najwięcej grzybów. Poniżej prezentujemy listę najlepszych miejsc na grzyby pod Kielcami.
Miejsca na grzyby pod Kielcami: lista
W lesie nie możemy czuć się anonimowi, na wielu drzewach zamontowano leśne pułapki, które mogą uwiecznić wykroczenia, za które następnie otrzymamy mandat. Co może zwrócić uwagę straży leśnej? Poniżej prezentujemy listę zakazanych czynności:
Wysokość mandatu uzależniona jest od wyrządzonej szkody i wynosi przeważnie od 200 do 500 zł.
Wiemy już sporo o idealnych miejscach na udane grzybobranie pod Kielcami. Czas odpowiedzieć na pytanie, gdzie można sprawdzić, czy nasze zbiory są bezpieczne? Grzyby można zweryfikować w kieleckim oddziale sanepidu przy ulicy Jagiellońskiej 68.