10 najpiękniejszych miejsc w Polsce. W tych miejscach spędzisz jesienny weekend bez tłumów

Złota polska jesień zbliża się wielkimi krokami. W tym czasie warto jest zagospodarować trochę czasu na odkrywanie najpiękniejszych miejsc w kraju. Gdzie warto wyjechać bez ryzyka balansowania pomiędzy turystami? Podpowiadamy.

Choć wakacje dobiegają końca, przed nami czas złotej, polskiej jesieni. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by weekendowe lenistwo spędzić na odkrywaniu najpiękniejszych zakątków naszego kraju. A tych, jak się okazuje, jest naprawdę sporo. Wraz z cyklicznym pojawieniem się kolorowych liści, nasz entuzjazm i ambicja często przegrywają w walce z nieustającym deszczem. Ale może też być inaczej. Wykorzystajmy ten czas na stworzenie nietuzinkowego klimatu jesiennych wycieczek. Oto zestawienie dziesięciu najpiękniejszych miejsc w Polsce. Każde z nich powinno być odhaczone w naszym osobistym dzienniku doznań estetycznych.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

10 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Ujście Wisły – Mikoszewo

Mikoszewo to miejscowość położona nad Zatoką Gdańską, w obrębie Mierzei Wiślanej. Jej piękno zachwyci przede wszystkim fanów bliskości z naturą, miejsc niepopularnych, nieodkrytych i pełnych fascynujących niespodzianek. Tutaj z pewnością nie spotkasz tłumu turystów, mimo że Bałtyk rozpościera się tuż za pasem. Dzikie plaże są jedynie budującym scenerie elementem dla ujścia Wisły, połączenia się dwóch głównych elementów mapy Polski. Z atrakcji możemy skorzystać w formie kolejki wąskotorowej czy przeprawy promowej. Możemy także zdecydować się na morską wycieczkę do Trójmiasta.

 

10 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Bieszczady

Bieszczady są uważane za jedne z najdzikszych miejsc w Polsce. I choć turyści powoli zapełniają krajobraz nieokiełznanych gór, jesienią wciąż królują tam pustki. To miejsce skrywa w sobie coś niesamowicie tajemniczego. Otoczeni zakapiorskimi opowieściami, nieodkrytymi lasami i wszechogarniającą ciszą, zapomnimy o wirze codzienności. Wielu uważa, że to właśnie jesień jest porą roku, podczas której najkorzystniej jest wybrać się na ozdobione wielobarwnością liści gróskie szlaki. Przyroda staje się górą, a człowiecze problemy i wynalazki odchodzą na drugi plan.

 

10 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Tatrzański Park Narodowy

Mówiąc o najpiękniejszych miejscach, nie możemy zapomnieć o Tatrach. I choć dla wielu temat wydaje się być przereklamowany, nikt nie odbierze tym górom niesamowitego uroku i klimatu. Góralskie przyśpiewki stają się dla nas małą rzeczywistością, a turystyka zagłębia w sobie najróżniejsze narodowości. Śnieżne Góry są otoczone pewnego rodzaju szlachetnością, która budzi respekt. Malownicze potoki i rozległe polany budują cały świat, a przyroda, która otacza ten teren wzdłuż i wszerz, uważana jest za najcenniejszy element Polski.

 

10 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Ojcowski Park Narodowy

Najmniejszy obszar Parków Narodowych buduje największy zachwyt wśród turystów. Wielu z nich uważa, że kłębi w sobie ogromne bogactwo geologiczne, kulturowe i oczywiście przyrodnicze. Otoczą was tam urwiste kaniony, igły skalne i grupy ostańców. Największą atrakcją jest jednak Maczuga Herkulesa, która zapisała się na kartach podręczników szkolnych już wieki temu. Skały o finezyjnych kształtach czynią to miejsce wyjątkowym i niepowtarzalnym, a nietoperze uznawane są za stałych mieszkańców terenu.

 

10 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Arkadia

Jak sama nazwa mówi, Arkadia to miejsce idealne, pozbawione jakichkolwiek nieprzyjemności. Ten raj na ziemi znajduje się niedaleko Nieborowa. Park został stworzony przez Helenę Radziwiłłówną i do dziś uznaje się go jako jedno z najromantyczniejszych miejsc w Polsce. Znajdziemy tam przepiękne akwedukty, gotyckie domki i monumentalne łuki. Jeśli szukasz sposobu na nietuzinkową randkę, Arkadia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

10 najpiękniejszych miejsc w Polsce. W jakie miejsca wybrać się na jesienny weekend?

Choć opisanie dziesięciu top miejsc wydaje się być łatwym zadaniem, w istocie ciężko jest wybierać. Polska proponuje nam mnóstwo wspaniałych terenów. Spośród nich warto również wymienić:

  • Arboretum w Rogowie
  • Nałęczów
  • Dukla
  • Biskupin
  • Kazimierz Dolny
Więcej o: