Teneryfa 2021. Co trzeba wiedzieć wybierając się na wakacje na Teneryfę?

Teneryfa jest jednym z chętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez klientów biur podróży. Gwarancja świetnej pogody, niesamowite widoki, unikatowe zakątki - to wszystko sprawia, że wyspa przyciąga odwiedzających jak magnes.

Teneryfa na wakacje to kierunek idealny. Kto jeszcze nie był powinien się o tym jak najszybciej przekonać. Wyspa leży na Oceanie Atlantyckim, w Archipelagu Wysp Kanaryjskich, które są częścią Hiszpanii. Dzięki swojemu położeniu Teneryfa gwarantuje turystom nie tylko świetną pogodę, ale także niezapomniane widoki, które są konsekwencją faktu, że jest ona wyspą pochodzenia wulkanicznego. I tu warto wspomnieć, że na Teneryfie koniecznie trzeba odwiedzić wyjątkowe miejsce jakim jest wpisany na listę UNESCO wulkan Teide, którego otoczenie tworzy Park Narodowy. 

Zobacz też: Najciekawsze małe miasteczka w Hiszpanii - przekonaj się, które z nich powinieneś koniecznie odwiedzić

Teneryfa: wycieczki z biurem podróży

Na Teneryfę najłatwiej dostać się wykupując wycieczki z biura podróży. Dzięki temu unikamy stresu związanego z organizacją transportu, noclegów i atrakcji. Większość biur posiada w swojej ofercie imprezy odbywające się na Teneryfie, a także innych należących do archipelagu wyspach. Warto jednak wspomnieć, że coraz więcej biur decyduje się wprowadzić do swojej oferty nowości, a jedną z nich jest rejs po Wyspach Kanaryjskich, który w skrócie polega na tym, że podróżni przylatują do Hiszpanii, gdzie wsiadają na statek, którym płyną (najczęściej nocą) do wybranej wyspy. Przez cały dzień mają czas na jej zwiedzanie i odpoczynek na plażach, aby wieczorem ponownie wsiąść na statek i pożeglować do kolejnej wyspy. Taki rejs pozwala w ciągu tygodnia lub dwóch poznać wszystkie warte uwagi zakątki archipelagu, a przy tym jest niesamowitą przygodą, zwłaszcza dla osób, które dotąd nie podróżowały statkiem. 

Teneryfa: ważne informacje dla wylatujących na Wyspy Kanaryjskie

Wśród ważnych informacji dla wylatujących na Teneryfę nie sposób pominąć tych dotyczących COVID-19. pandemia zmieniła oblicze podróżowania, choć małymi krokami wszystko wraca do normy.

Podróżni kierujący się na Teneryfę powinni pamiętać, że obowiązują tu nieco inne zasady niż w Hiszpanii Kontynentalnej i na Balearach. Mianowicie na Teneryfie wciąż wymagany jest negatywny wynik testu na COVID-19. Z okazywania jego wyników zwolnione są osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i dzieci do lat 12. Poza tym nie ma żadnych ograniczeń w przemieszczaniu się pod warunkiem zachowania środków ochronnych i bezpiecznej odległości. Restauracje i bary są otwarte w reżimie sanitarnym. Hotele obłożone są w połowie. Wszystkich obowiązuje też nakaz zasłaniania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych.

Uwaga: zaleca się sprawdzanie aktualnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego zawsze przed wyjazdem do kraju, do którego planujemy podróż! Przypominamy, że sytuacja jest dynamiczna i wymaga monitorowania aktualnych zaleceń i wytycznych.

Zobacz wideo Sprawdź dokąd wybrać się z rodziną

Teneryfa: ceny

Jak w każdym ośrodku turystycznym także na Teneryfie ceny mogą się różnić. W bardziej uczęszczanych miejscach będą one nieco wyższe, natomiast w sklepach sieciowych typu HiperDino czy Lidl są one na standardowym, europejskim poziomie. Warto za to zaznaczyć, że produkty takie jak alkohol czy papierosy są tu nawet nieco tańsze niż zwykle.

Teneryfa: jaka waluta będzie nam potrzebna?

Teneryfa jako część Hiszpanii jest członkiem Unii Europejskiej, a zatem funkcjonująca tu waluta to euro

Teneryfa: jak się dostać na wyspę?

Jeśli samodzielnie planujemy dostać się na Teneryfę, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zabukowanie odpowiednio wcześniej biletów lotniczych bezpośrednio na wyspę. Takie loty prowadzą tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair. Warto śledzić ich strony, gdyż czasem można trafić na prawdziwą okazję cenową. Z kolei jeśli mieszkamy blisko zachodniej granicy Polski, wtedy warto rozważyć lot z Berlina, gdzie jest zdecydowanie większy wybór przewoźników, a co za tym idzie bardziej konkurencyjne ceny. 

Teneryfa: co warto zwiedzić?

Teneryfa jest nie tylko nieziemskim miejscem do leniwego odpoczynku w cieniu palm z drinkiem w ręku. Wyspa oferuje także wiele atrakcji i ciekawych miejsc, w które warto się udać podczas pobytu. Jeśli nie jesteś fanem zwiedzania, postaraj się choć 2-3 dni z planowanego urlopu poświęcić na poznawanie uroków wyspy.

Będąc na Teneryfie koniecznie musisz zobaczyć wulkan Pico del Teide. Z niego słynie cała wyspa. Jego wysokość nad poziomem morza wynosi 3718 metrów, więc chcąc podziwiać świat z jego szczytu należy przygotować się na solidną dawkę trekkingu, jednak naprawdę warto się poświęcić. 

Pięknym miejscem jest także malowniczy wąwóz Masca. Miejscowość o tej samej nazwie miała być kiedyś siedzibą piratów, obecnie zamieszkuje tam około 100 osób. 

Dla wielbicieli wycieczek rowerowych dobrym pomysłem jest wyprawa na najdalej na zachód wysunięty punkt wyspy, czyli Punta del Teno. Na rozciągającej się tu zjawiskowej plaży można spędzić wiele godzin patrząc na turkusową wodę. 

Teneryfa atrakcje: lista

Lista atrakcji na Teneryfie jest naprawdę długa, dlatego planując pobyt na wyspie warto wcześniej zaplanować, które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć. My polecamy uwadze poniższe atrakcje:

 • Park Narodowy Teide
 • Masca
 • Garachico
 • La Laguna
 • Klify Los Gigantes
 • Garachico
 • Barranco del Infierno
 • Plaża Teresitas
 • Tysiącletnie Smocze Drzewo
 • Góry Anaga i Sendero de Sentidos (Szlak Zmysłów)
 • Bajamar
Więcej o: