Najciekawsze parki rozrywki w Polsce. 5 najlepszych parków rozrywki na wyjazd z rodziną

Park rozrywki Polska - który wybrać? Dla dzieci sierpień jest ostatnim miesiącem wakacji, dlatego też warto skorzystać z ciepłych dni i wybrać się w ciekawe miejsce. Poniżej przedstawiamy kilka obiektów, w których nie można narzekać na brak atrakacji. Gdzie wybrać się z rodziną?

Z czym kojarzą nam się parki rozrywki? To miejsca, w których emocje sięgają zenitu. Oferta w Polsce jest dość szeroka, dlatego może pojawić się dylemat ze znalezieniem najlepszego obiektu. Ułatwiamy to zadanie i przedstawiamy najlepsze parki w naszym kraju. 

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Parki rozrywki w Polsce - te miejsca zachwycą całą rodzinę

  • Energylandia - w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć największego parku rozrywki w Polsce. W tym przypadku zagospodarowano aż 43 hektary na atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. To miejsce podzielono na kilka stref, wśród których znajduje się także tropikalna wyspa, czyli miejsce, gdzie można się wykąpać i sięgnąć po adrenalinę w wodzie. Do cenionych atrakcji parku należą Hyperion, strefa cyrkowa oraz Speed, czyli Water Coaster. W Energylandii warto zapiąć pasy z uwagi na ekstremalne doświadczenia. Energylandia znajduje się w Zatorze - województwo małopolskie.
  • Legendia - czyli najstarszy lunapark w naszym kraju. Co ciekawego czeka nas na w Chorzowie? Diabelski młyn Legendia Flower, samoloty Dream Flight Airlines, Dolina Jagi i Diamond River - dwa ostatnie miejsca to atrakcje wodne, z których chętnie korzystają dzieciaki. W programie atrakcji znajduje się także strzelanie z broni laserowej, mroczne jaskinie oraz lasy. W skrócie rzecz ujmując można przenieść się do innego wymiaru, gdzie sny stają się rzeczywistością.
  • Majaland - to świat bajki w nowoczesnej odsłonie. Obiekt powstał w 2018 roku i mieści się w Kownatach. To park tematyczny, pełen fantazji, popkultury oraz ulubionych dziecięcych bajek czy kreskówek. Spotkamy na miejscu Pszczółkę Maję oraz Heidi. Można się tam udać także do teatru na rejs Łodzią Wikingów.

Parki rozrywki w Polsce - co czeka nas na Pomorzu?

Województwo pomorskie to także dobry obszar pod kątem parków rozrywki. Gdzie warto wybrać się z rodziną będąc nad morzem?

  • Łeba Park - chcecie udać się w podróż do epoki Kredy? To miejsce gwarantuje podróż w czasie. Niezapomniane widoki i przeżycia to zasługa między innymi dinozaurów - takie widoki pozostają w głowie najmłodszych na długo.
  • Świat Labiryntów Bliziny - te labirynty zaciekawiają każdego. Dzięki nim polepszycie swoją pamięć, koncentrację, a nawet myślenie analityczne. Wbrew pozorom w takim miejscu można się odprężyć i dobrze bawić. Puzzle, łamigłówki i wiele gier logicznych w niebanalnym otoczeniu czekają na was na miejscu.
Więcej o: