Nie tylko Włochy. Rząd Szkocji kusi przeprowadzką i oferuje ok. 270 tys. zł

Szukasz swojego miejsca na Ziemi? Zastanawiasz się, gdzie zapuścić korzenie? A może tak w Szkocji? Tym bardziej że za przeprowadzkę na jedną z wysp można otrzymać niemałe wsparcie finansowe. Ochotnicy mogą się liczyć na dopłaty w wysokości nawet 50 tys. funtów (ok. 270 tys. zł).

Wielokrotnie informowaliśmy o inicjatywach podejmowanych przez władze różnych regionów w Italii, które próbują walczyć z wyludnieniem i albo wystawiają na sprzedaż domy za 1 euro, albo oferują przeprowadzkę z bardzo atrakcyjną dopłatę. Ostatnio taką możliwość ogłosiła Kalabria - leżąca na samym czubku włoskiego buta. Ten znany z wyśmienitej pizzy, rozległych plaż, ciepłego klimatu i wyluzowanego stylu życia region oferuje hojne dotacje dla tych, którzy przeprowadzą się do jednego z sennych miasteczek i wiosek. Jakie pieniądze wchodzą w grę? 28 tys. euro (ok. 130 tys. zł).

Kalabria zachęca młodych ludzi do przeprowadzkiPropozycja marzeń? Przeprowadzasz się do Włoch i dostajesz blisko 130 tys. zł

Z dobrych wzorców najwyraźniej czerpią nie tylko kraje położone w basenie Morza Śródziemnego, ale również położone bardziej na północ. Szkocja również boryka się z wyludnieniem, stąd jej projekt "National Islands Plan", który zaadresowany jest do młodych osób.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku
 

Ze wstępnych informacji wynika, że ochotnicy mogą otrzymać dopłaty w wysokości nawet 50 tys. funtów (ok. 270 tys. zł). W zamian mogą osiedlić na Wyspach Argyll, Arran, Bute, Great Cumbrae,  Szetlandach, Orkadach, na Małych Wyspach czy Wyspie Skye. Projekt adresowany jest do osób młodych, poniżej 30. roku życia. Ma objąć 100 osób. Na ten cel Szkocja planuje wydać 5 mln funtów

 

Trzeba jednak pamiętać, że w Szkocji pogoda jest kapryśna, a zimą panuje surowy klimat. Jeśli nie jest to dla was przeszkodą i chcecie zacząć nowy etap życia i być może znaleźć swoje miejsce na Ziemi – to śledźcie projekt "National Islands Plan"

Źródło: radiozet.pl / glasgowlive.co.uk 

Więcej o: