Największe aquaparki na świecie - top 10 największych parków wodnych

Pobyt w aquaparku stanowi atrakcję zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Szczególnie jeżeli odwiedzimy taki o imponującej powierzchni, a dodatkowo wypełniony mnóstwem długich, krętych zjeżdżalni, sztucznych rzek czy basenami z falami. Jakie parki warto odwiedzić? Przedstawiamy listę największych aquaparków na świecie.

Jaki jest największy aquapark na świecie?

Zastanawiasz się, jaki jest największy aquapark na świecie? Spieszymy z odpowiedzią: największym aquaparkiem na świecie jest Happy Magic Water Cube, który znajduje się w stolicy Chin - Pekinie.

Największy aquapark na świecie - co warto o nim wiedzieć?

Największy aquapark na świecie Happy Magic Water Park to aktualnie największy w Azji i na świecie całkowicie kryty aquapark - zajmuje on powierzchnię aż 600 000 metrów kwadratowych. Magic Water Cube jest częścią Beijing National Aquatics Center i powstał w miejscu, w którym odbywały się zawody pływackie podczas Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku. Wchodząc do parku możemy poczuć się jak w bajkowej krainie, nad obiektem unoszą się zawieszone na wstążkach, morskie stworzenia oraz pęcherzyki powietrza. W obiekcie znajdują się atrakcje dla każdej grupy wiekowej, od najmłodszych poczynając: brodziki, basen z falami, sztuczna rzeka, jacuzzi, zjeżdżalnie o różnym stopniu nachylenia w tym ta dla najodważniejszych - Bullet Bowl. Happy Magic Water Cube codziennie może odwiedzić nawet 35 tysięcy miłośników wodnych zabaw.

Ranking - największe aquaparki na świecie

Ranking największych aquaparków na świecie rozpoczynają Chiny, jednak na świecie nie brakuje innych, niezwykle dużych i pełnych atrakcji parków wodnych. Jednym z nich jest działający od 2008 roku park wodny Aquaventure znajdujący się w Dubaju (kurort Atlantis the Palm). Aquaventure jest największym aquaparkiem na Bliskim Wschodzie. Oferuje on między innymi, baseny, mnóstwo zjeżdżalni o rozmaitej wielkości - w tym pionową, przezroczystą tubę Poseidon’s Revenge, którą zjedziemy z iście zawrotną prędkością. W parku znajduje się również Sharks Safari, basen z lwami morskimi, strefa dla małych dzieci, plaża z basenem, sztuczna rzeka, wiele barów i restauracji zaś chętni mogą popływać z delfinami w Dolphin Bay.

Park wodny Aquaventure został wyróżniony przez portal TripAdvisor tytułem Najlepszego Parku wodnego w Dubaju i na Bliskim Wschodzie, jak również uznano go za czwarty najlepszy aquapark na świecie.

Odwiedzając Kanadę, warto wstąpić do Edmonton i ulokowanego w tamtejszym centrum handlowym West Edmonton Mall aquapark - World Waterpark. Znajduje się tam olbrzymi kryty basen z falami, 25-metrowe zjeżdżalnie, jacuzzi i miejsca przeznaczone dla dzieci.

Gdy mamy ochotę poczuć się jak na Karaibach, powinniśmy odwiedzić Disney’s Typhoon Lagoon na Florydzie (USA), gdzie jest ulokowany największy na świecie basen ze sztucznymi falami, sztuczna ''leniwa" rzeka, zjeżdżalnie - w tym pontonowe, możliwość nurkowania z tropikalnymi rybami czy płaszczkami, miejsca piknikowe, plaża i mnóstwo innych atrakcji.

Nieco bliżej, bo na Teneryfie (Hiszpania) znajduje się Siam Park z gigantyczną wieżą Tower of Power, z której zjazd gwarantuje skok adrenaliny. Możemy wziąć udział w wyścigu pontonów, zaś najmłodsi pobawią się w Lost City.

Nie zapominajmy również o Polsce, gdyż w Mszczonowie znajduje się największy w Europie Aquapark - Suntago Wodny Świat.

Największe aquaparki na świecie - lista top 10

Przedstawiamy listę największych aquaparków na świecie:

  1. Happy Magic Water Park - Pekin (Chiny)
  2. World Waterpark - Edmonton  (Kanada)
  3. Aquaventure - Dubaj (ZEA)
  4. Suntago Wodny Świat - Mszczonów (Polska)
  5. Siam Park - Teneryfa (Hiszpania)
  6. Termy Erding - Erding (Niemcy)
  7. Disney’s Typhoon Lagoon - Lake Buena Vista (USA)
  8. Noah’s Ark Waterpark - Lake Delton (USA)
  9. Jungle Aqua Park - Hurghada (Egipt)
  10. Wild Wadi Waterpark - Dubaj (ZEA)

Zobacz też: Najciekawsze małe miasteczka w Grecji - poznaj interesujące zakątki jednego z najpopularniejszych miejsc na mapie Europy

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży
Więcej o: