Najlepsze atrakcje ekstremalne w Europie. Tylko dla osób o mocnych nerwach

Najlepsze atrakcje ekstremalne w Europie to wiele ciekawych opcji, które adresowane są do osób lubiących adrenalinę i nie obawiających się ryzyka. Co i gdzie warto zaplanować?

Skok na bungee w Europie. Gdzie najlepiej zdecydować się na skok?

Najlepsze atrakcje ekstremalne w Europie możemy znaleźć w różnych zakątkach kontynentu. Mogą mieć one także różny charakter, gdyż pojęcie ekstremalności dla osób lubiących adrenalinę jest dość szerokie. Najbardziej rozpowszechnioną tego typu aktywnością wydają się różnego typu skoki z dużych wysokości. Skok na bungee w Europie można wykonać niemalże w każdym kraju. Ale gdzie przyniesie on największą frajdę i niezapomniane widoki?

 • Contra Dam (Verzasca), Ticino, Szwajcaria - to miejsce zapewnia swoją sławę wśród amatorów skoków na bungee filmowi z serii produkcji o agencie 007, a konkretnie Golden Eye. To właśnie tu nakręcono słynną scenę z agentem w roli głównej, a jego śladem ruszyli fascynaci ekstremalnych przeżyć
 • Rjukan, Norwegia - jest to najwyżej położone miejsce w Norwegii, które jest przystosowane do skoków na bungee. Wysokość wynosi ok. 84 metry. Most Vemork zawieszony jest na skałach otaczających jezioro Åkrafjorden. Skok dostarcza więc nie tylko niesamowitych wrażeń, ale także widoków
 • Altopiano di Asiago, Vicenza, Włochy - Most Valdagena o wysokości 175 metrów, położony  między miastami Foza i Enego jest bardzo popularnym miejscem wśród amatorów skoków z wysokości.

Ekstremalna huśtawka w Europie. Wybierz się do Amsterdamu

Ekstremalna huśtawka w Europie to z pewnością Over The Edge w Amsterdamie. Jest to na ten moment najwyżej zawieszona huśtawka w Europie. Znajduje się ona na dachu A’dam Tower, który liczy sobie 100 m wysokości. Z huśtawki rozciąga się niezapomniany widok na panoramę miasta. Przyjemność ta jest stosunkowo niedroga, gdyż za 20 minut spędzonych na huśtawce zapłacimy jedynie 5 euro. Po skorzystaniu z niej możemy spędzić jeszcze odrobinę czasu na dachu, gdyż znajduje się tam również restauracja i rooftop bar. 

 

Skoki spadochronowe w Europie. Najciekawsze miejsca

Skoki spadochronowe w Europie cieszą się dużą popularnością. Część osób uprawia je regularnie, inni decydują się wykonać go raz w życiu, traktując np. jako spełnienie marzenia. Istnieje wiele firm specjalizujących się organizacją tego typu atrakcji turystycznych. Gdzie najlepiej zdecydować się na skok? Może warto wkomponować go w plan wakacyjnej podróży?

 • Lauterbrunnen, Szwajcaria

Szwajcaria jest bardzo dobrym miejscem do organizacji ekstremalnych rozrywek. Dolina Lauterbrunnen charakteryzuje się wyjątkowymi krajobrazami - znajdują się tu wodospady i głębokie wąwozy, które idealnie nadają się do wykonywania skoków spadochronowych. Skydive Lauterbrunnen zabrać może chętnych helikopterem ponad lodowce Eiger, Mönch i Jungfrau, a tam zrzucić z wysokości ponad 4250 m

 • Wyspa Hvar, Chorwacja

Chorwacja jest niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród naszych rodaków. Ci, którzy chcą nie tylko pozwiedzać, ale również przeżyć przygodę życia mogą zdecydować się na skok ze spadochronem, z którego będą mogli podziwiać piękne widoki na wyspę.

Ranking: najlepsze atrakcje ekstremalne w Europie

Jak wygląda Polska w rankingu najlepszych atrakcji ekstremalnych w Europie? Otóż coraz lepiej. Z sezonu na sezon przybywa profesjonalnych firm, które trudnią się organizacją skoków na bungee czy ze spadochronem. Skorzystać można także z paralotni czy parków rozrywki dla dzieci i dorosłych. Tu bez wątpienia prym wiedzie Energylandia w Zatorze z Hyperion Mega Coaster oraz Speed Water Coaster. W parku tym atrakcje mogą przyprawić o zawrót głowy i zapewnić potężny zastrzyk adrenaliny. 

Do najciekawszych propozycji należy zaliczyć m.in.:

 • Skok ze spadochronem z wojskowego desantowca - Piotrków Trybunalski
 • Wyprawa OFF ROAD do Kopalni Uranu - Jelenia Góra
 • Lot balonem – Lublin. 

Najlepsze atrakcje ekstremalne w Europie. Lista

Lista najlepszych atrakcji ekstremalnych w Europie obejmuje przede wszystkim:

 • skok na bungee z Europa Bridge w Innsbrucku
 • paralotniarstwo w Interlaken, Szwajcaria
 • skok ze spadochronu w Le Marche, Włochy
 • rollercoastery w Disneyland w Paryżu, Francja
 • kolejka górska z 1914 w Tivoli Gardens, Dania. 

Zobacz też: Najciekawsze małe miasteczka w Niemczech: które z nich warto odwiedzić?

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży
Więcej o: