Polskie kempingi co roku są coraz większą konkurencją dla tych europejskich. Czy to oznacza, że Polacy chętniej wybierają taki sposób na spędzenie urlopu?
Kempingi w naszym kraju cieszą się popularnością nie od dziś. Możliwość spędzenia wolnego czasu na łonie natury, na własnych warunkach i za stosunkowo niewielkie pieniądze przyciąga wiele osób - począwszy od rodzin z dziećmi aż po poszukiwaczy przygód, którzy często pomiędzy kempingami przemieszczają się autostopem. Większe zainteresowanie kempingami wynika też ze stale polepszającej się infrastruktury, która zachęca wiele osób do przedłożenia ich ponad tradycyjne pensjonaty czy hotele.
Kempingi w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem, bo coraz więcej osób decyduje się wybrać na wakacje kamperem. Nie dotyczy to tylko prywatnych osób - taki sposób podróżowania promują też znani celebryci (wystarczy tu wspomnieć ostatnią wakacyjną wyprawę kamperem Małgorzaty i Radosława Majdanów, którą na Instagramie śledziło mnóstwo fanów). Wypad kamperem daje dużą niezależność, możliwość zwiedzania i zatrzymywania się w miejscach, które faktycznie nas interesują.
Ranking kempingów w Polsce można znaleźć w internecie. Wiele informacji na temat najlepszych pól biwakowych i namiotowych znajdziemy na witrynie Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, która to organizacja powstała w 1964 roku w celu rozwoju na terenie naszego kraju turystyki campingowej. Jest ona otwarta zarówno dla właścicieli obiektów, jak i turystów z nich korzystających.
Mazury to jeden z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków wypoczynkowych. Nie dziwi więc, że istnieje tu mnóstwo miejsc, gdzie można rozbić obozowisko w pobliżu jednego z wielu jezior. Ranking kempingów w Polsce północno-wschodniej wskazuje ciekawe obiekty, wśród których wymienić należy:
Kamping nad jeziorem Dłużek charakteryzuje spokój i oddalenie od gwaru miasta. Osoby, którym zależy na bliskim kontakcie z naturą będą bardzo zadowolone z pobytu w ośrodku. Poza pobytem mozna skorzystać z oferty organizacji spływów kajakowych, wypożyczalni sprzętu wodnego lub rowerów; na obszarze około 2 ha znajdują się miejsca odpowiednie dla kamperów ale też tradycyjnych namiotów. Udogodnienia na terenie ośrodka to m.in.: sklep z mini barem, wiata biesiadna z kominkiem, pomost wędkarski, punkt sanitarny: WC, prysznice, umywalnia naczyń, pralnia, plac zabaw dla dzieci.
Ośrodek położony jest w Mrągowie nad jeziorem Czos. Jego otoczenie doskonale nadaje się do uprawiania sportów (kolarstwa, pływania, żeglarstwa itp.). Na terenie kempingu znajdują się domki letniskowe, a także pole campingowe oraz pole namiotowe. Z udogodnień warto wymienić: możliwość podłączenia do prądu, duże zaplecze sanitarne, stoły do wspólnych posiłków i palenisko.
Ranking najlepszych kempingów w Polsce nie może pominąć ośrodków na terenie Bieszczad. Te dzikie, nieodkryte do końca góry przyciągają coraz więcej turystów właśnie dzięki temu, że stwarzają możliwość nieskrępowanego kontaktu z naturą. Sprzyja temu korzystanie z kempingów takich jak np.:
W ośrodku znajduje się możliwość zakwaterowania w pokojach, apartamentach, ale także na polu namiotowym. Jest ono wyposażone w Toi-Toi (umywalka, pisuar, WC), posiada ujęcie wody oraz przyłącza elektryczne. Prysznice udostępniane są gościom w ośrodku. Do dyspozycji użytkowników są także miejsca na ogniska i grille oraz boisko do siatkówki plażowej.
Gospodarstwo oferuje noclegi w pokojach oraz na polu namiotowym. Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia. Goście mają dostęp do pełnej infrastruktury sanitarnej. W okolicy znajduje się wiele atrakcji m.in. zamek w Krasiczynie, Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, rezerwat przyrody "Turnica" czy forty i szańce Twierdzy Przemyśl.
Lista najlepszych kempingów w Polsce nie może obyć się bez takich ośrodków jak: