Największe aquaparki w Europie - które obiekty warto odwiedzić?

Wizyta w największym aquaparku w Europie to bez wątpienia jedna z większych atrakcji dla dzieci, chociaż pewnie nie brakuje i dorosłych fanów wodnych przyjemności takich jak zjeżdżalnie czy relaks w basenie termalnym. Istniejące na naszym kontynencie aquaparki różnią się między sobą ofertą atrakcji i wielkością powierzchni. W tym artykule przedstawiamy największe aquaparki w Europie.

Jaki jest największy aquapark w Europie?

Jaki jest największy aquapark w Europie? Być może będzie to dla niektórych zaskoczeniem, gdyż największy aquapark w Europie znajduje się właśnie w Polsce. Jest nim Park of Poland - Aquapark Suntago Wodny Świat.  

Największy aquapark w Europie - zabawa dla każdego

Największy zadaszony aquapark w Europie znajduje się w miejscowości Wręcza, na ul. Nowy Świat 1 (gmina Mszczonów, powiat żyrardowski) i funkcjonuje od lutego 2020 roku. Suntago jest w stanie pomieścić aż 15 tysięcy osób, na których czeka mnóstwo atrakcji.

Ogólnie park podzielony jest na trzy strefy:

 1. Jamango - wodna dżungla
 2. Strefa Relax - odpoczynek pod palmami z Florydy, Malezji oraz Kostaryki
 3. Saunaria - strefa z 12 saunami

Kompleks Suntago oferuje:

 • zjeżdżalnie tematyczne (m.in. Mad Octopus, Mad Crocodile, Black Thunder, Neon Torpedo, Tiger’s Race, Jungle Eclipse, Rainbow Race, Unicorn Cloud)
 • 18 różnych basenów o łącznej powierzchni 3500 m² (m.in. basen termalny, basen termalny z dziką rzeką, baseny solankowe ''Dead Sea", wewnętrzny basen z barem, basen z barem i hydromasażem, basen z bąbelkami, rzeka przygód, basen z falami)
 • dla najmłodszych dzieci: brodzik, wodny plac zabaw, zewnętrzny oraz wewnętrzny plac zabaw
 • zabiegi relaksacyjne i upiększające na twarz oraz ciało (m.in. marokański rytuał hammam, kolumbijski rytuał oczyszczająco - modelujący drewnianym kielichem, filipiński rytuał ujędrniający muszlami morskimi, masaż: relaksacyjny, sportowy, stóp, bańką chińską, ziołowymi stemplami, modem, masłem shea, masaż twarzy)
 • sauny: Mont Blanc (- 12 stopni Celsjusza),  Akwarium, Valhalla, wioska Egipska, Rajska Plaża, łaźnia turecka, sauna aromatyczna, grota solna, koreańska sala wypoczynku
 • restauracje i bary
 • noclegi w Suntago Village (miejscowość Świnice)
 • sklep z artykułami spożywczymi

Park of Poland Suntago zajął 10 miejsce w rankingu European Star Awards najlepszych parków wodnych w Europie.

Zobacz też: Największe plaże w Europie. Gdzie warto wybrać się na plażowanie?

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Ranking - największe aquaparki w Europie

Ranking "Największe aquaparki w Europie" rozpoczyna Polska, jednak w Europie znajduje się sporo innych, pełnych atrakcji dla dużych i małych parków. Jednym z nich jest duński aquapark Lalandia o powierzchni 10000 m². Lalandia jest największym aquaparkiem w całej Skandynawii, który co istotne znajduje się tuż obok Legolandu. Park może pomieścić nawet 2000 amatorów wodnych zabaw (w parku znajduje się najdłuższa w Europie odkryta zjeżdżalnia) i co ciekawe, również sportów zimowych. W obiekcie znajduje się bowiem strefa Winter World, w której pojeździmy na nartach, łyżwach czy sankach. Młodsze dzieci mogą poszaleć w Monky Tonky Land, przejechać się kolejką, pobawić na zewnętrznych placach zabaw oraz ... nakarmić kozy. Dla osób tęskniących za tropikalnym klimatem polecamy wizytę w Tropical Island w Niemczech i kąpiel basenie o nazwie ''Morze  Południowe". Podczas pobytu w Hiszpanii warto odwiedzić PortAventura Caribe Aquatic Park i odbyć zjazd na super szybkich zjeżdżalniach, w kompleksie rozrywki PortAventura World znajduje się również park tematyczny poświęcony autom Ferrari.

Największe aquaparki w Europie - lista. TOP 10 największych aquaparków w Europie

Oto lista największych aquaparków w Europie:

 1. Park of Poland Aquapark Suntago - Polska
 2. Siam Park - Teneryfa
 3. Fasouri Watermania - Cypr
 4. Lalandia  - Dania
 5. Tropical Island - Niemcy
 6. Aqua World - Węgry
 7. Slide & Splash - Portugalia
 8. PortAventura Caribe Aquatic Park - Hiszpania
 9. Aquapark - Litwa
 10. Aqua Dome - Austria

Zobacz też: Największe porty w Europie - które z nich warto odwiedzić?

Więcej o: