Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem. Najczystsze, kameralne, ze złocistym piaskiem. Tu warto spędzić urlop z całą rodziną

Wakacje bez wyjazdu nad Bałtyk to nie wakacje? Nie będziemy z tym dyskutować! Po prostu zaproponujemy pięć miejscówek, gdzie nie uświadczysz innych turystów, wypoczniesz na złocistym piasku i spędzisz świetny czas z rodziną.

Pogorzelica

Aby zareklamować Pogorzelicę, wystarczy chyba wspomnieć, że tutejsza plaża została wyróżniona Błękitną Flagą. To docenienie za piaszczystą i czystą plaży. Warto też wspomnieć, że nie znajdziemy tu dużych hoteli, ośrodków rekreacyjnych. Praktycznie wszystkie miejsca noclegowe to kwatery prywatne. Przekonaliśmy was?

BiałogóraBiałogóra fot. Andrzej Otrębski, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Białogóra

Warto też pojechać do Białogóry. Pisaliśmy o niej między innymi tu: 

Białogóra leży na Wybrzeżu Słowińskim na Kaszubach. Zaletą tego miejsca jest cisza i spokój. Turystów odstrasza odległość od plaży. Aby się do niej dostać, trzeba liczyć się z kilometrowym spacerem. Ale co to jest, gdy w zamian otrzymujemy ciszę i spokój, prawda?

BiałogóraRENATA DĄBROWSKA

Wyspa Sobieszewska

Z rodziną warto wybrać się też na Wyspa Sobieszewska leży w granicach Gdańska. To naprawdę wyspa, ale trzeba wiedzieć, że powstała w wyniku działalności człowieka. Spotkamy tu piaszczyste plaże, świetną infrastrukturę przy kąpieliskach. Jeśli nasze dzieci marzą o spotkaniu dzikich zwierząt, tu może się to udać! Mieszka tu bowiem ponad 300 gatunków ptaków.

PiaskiPiaski fot. shutterstock.com

Piaski

W Piaskach na Mierzei Wiślanej do niedawna można było zatrzymać się tylko na polu namiotowym. Nie było żadnych kwater prywatnych. To się zmieniło, ale wciąż nie docierają tu tłumy spragnione słońca. Piaski leżą niemal przy samej granicy z Rosją. Plaża jest pusta i zachęca do opalania się topless.

Plaża w Kątach RybackichPlaża w Kątach Rybackich Fot. Jakub Gibała

Kąty Rybackie

I znowu Mierzeja Wiślana. 56 km od Gdańska i 17 km od Krynicy Morskiej mieszczą się Kąty Rybackie. Z jednej strony to naprawdę mała wieś, z drugiej strony – znajduje się tu port i dwie przystanie morskie.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Na szerokich i piaszczystych plażach częściej spotkasz kormorany niż innych turystów. Może trochę przesadzam, ale tu jest naprawdę bajecznie i nietłoczno. 

Więcej o: