Gdzie jechać w góry bez tłumów? 4 najładniejsze górskie miejscówki na letni wypad

Lubisz aktywny wypoczynek? A może pandemia dała ci w kość i po prostu potrzebujesz ruchu po tym jak przez cały rok siedzisz przed komputerem w salonie? Jaka by nie była twoja motywacja, ruszać się warto. Polecamy więc wycieczkę w góry. Gdzie jechać, aby nie spotkać tłumu turystów?

Trzy Korony – Pieniny

Zapomnij o Zakopanem. Wybierz się w Pieniny. Tu warto oczywiście wspiąć się na Trzy Korony. Widoki zapierają dech w piersiach. Na dodatek na szlaku jest pusto. Aby zdobyć Trzy Korony, należy wybrać jeden z kilku szlaków – wychodzą one na przykład ze Szczawnicy, Czorsztyna i Krościenka.

Bieszczady, Połonina WetlińskaBieszczady, Połonina Wetlińska Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.plencja Wyborcza.pl

Smerek - Bieszczady

Bieszczady od dawna uchodzą za najspokojniejsze, najcichsze miejsce w Polsce. Nie są też wysokie, więc na pierwszy wypad w góry będą idealne. A można tu nie tylko wędrować, lecz także szukać innych aktywności – na przykład spływu kajakowego.

Ale jest kilka miejsc, które trzeba odwiedzić na piechotę. To między innymi Smerek, skąd rozciągają się widoki, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Ponadto warto odwiedzić Bukowe Berdo i Szeroki Wierch.

Brama Twardowskiego koło Złotego Potoku na Jurze Krakowsko-CzęstochowskiejBrama Twardowskiego koło Złotego Potoku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Fot. Michał Smela

Góra Janowskiego - Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to kolejne niskie góry w Polsce. Z powodzeniem zaplanujesz tu nawet tygodniowy urlop. Warto zwiedzić tutaj choćby Zamek Ogrodzieniec i wybrać się na Górę Janowskiego.

O Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pisaliśmy już tu: 

Przypomnijmy jednak, za najbardziej romantyczne miejsce uważa się tu Górę Zborów. Jeśli więc podróżujemy we dwójkę, koniecznie powinniśmy się tam wybrać.

BerennaBerenna fot. shutterstock.com

Brenna – Śląsk Cieszyński

Brenna to niewielka górska miejscowość położona na Śląsku Cieszyńskim. To świetna baza wypadowa zarówno jeśli chcemy pozwiedzać Śląsk, wybrać się do rozlicznych muzeów, jak i w przypadku gdy nastawiamy się na aktywny wypoczynek. Oprócz przechadzek warto też wybrać się tu na rower.

Więcej o: