Szybkie i niedrogie wakacje 2021. 3 pomysły na letni wypad ze znajomymi lub rodziną

Aby wakacje były udane, nie mogą być drogie. Nie chcemy, aby ceny spędzały nam sen z powiek i uniemożliwiały zabawę. Gdzie jechać, aby wypocząć, a sama droga była krótka i niemęcząca? Proponujemy trzy pomysły na urlop z przyjaciółmi lub całą rodziną.

Polskie morze – Słajszewo czy Lubiatowo

Polskie morze to zawsze dobry pomysł na szybki wypad nawet na przedłużony weekend. Kiedy pogoda dopisuje, pakujemy torby i w drogę! Najlepiej jednak omijać turystyczne kurorty, gdzie drożyzna w restauracjach i na straganach po prostu przeraża. My polecamy więc Słajszewo. Kameralna plaża, pustka jak okiem sięgnął i biały piasek.

Jeśli lubimy dobrze zjeść, potrzebujemy wyjść wieczorem na drinka, lepiej udać się jednak do Lubiatowo. Ta miejscowość leży 45 km od Wejherowa. Jest praktycznie pusta, ale mieści się tu kilka restauracji czy barów.

 Droga na plażę wiedzie przez las, w czasie upałów to doskonały sposób na ochłodzenie. W Lubiatowie plaża jest wyjątkowo jasna, to dlatego, że można oglądać tam białą wydmę, którą tworzy piasek kwarcowy

– informuje Kamila Miciuła-Szlachta z portalu Nocowanie.pl.

Albania (zdjęcie ilustracyjne)Albania (zdjęcie ilustracyjne) Fot. unsplash.com

Wycieczka last minute – Turcja, Albania

A jeśli wycieczka last minute, to gdzie? Polecamy dwa kierunki. Pierwszy oczywisty – Turcja. Wycieczki znajdziemy tam naprawdę w rozsądnych cenach. Hotele all  inclusive za tygodniowy pobyt życzą sobie od 1100 do 1700 złotych od osoby. W cenie jest też przelot!

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Mniej oczywistym kierunkiem (i też tańszym!) jest Albania. Państwo ma dostęp do Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego. Tu ceny najpopularniejszych przewoźników zaczynają się od 990 złotych.

Druskienniki na LitwieDruskienniki na Litwie Shutterstock

Blisko granicy – Szwajcaria Saksonia i Druskienniki

Kiedy planujemy szybki wypad, warto też udać się do naszych najbliższych sąsiadów. Przykładowo do Szwajcarskiej Saksonii dojedziemy raptem w 1,5 godziny z Bogatyni. Co tu zastaniemy? Malowniczo położona rzeka Łaby, okoliczne starówki w mniejszych i większych miejscowościach, twierdze i zamki. A do tego wytyczone i dobrze zorganizowane szlaki rowerowe.

Z kolei do litewskich Druskiennik dojedziemy w 1 h 15 minut! To tylko 60 km od polskiej granicy. Rano możemy zwiedzać miasto. A po południu udać się na relaks. To w końcu w Druskiennikach znajduje się najnowocześniejszy i największe uzdrowisko na Litwie.

Więcej o: