Sześć widoków, które zapierają dech w piersiach. Te miejsca w Polsce mają niezwykły klimat

Polska jest piękna! Jeśli jeszcze zastanawiasz się, gdzie jechać na urlop, koniecznie zobacz sześć wybranych przez nas widoków, które po prostu zapierają dech w piersiach. Tak, to naprawdę Polska!

Ruchome wydmy w Łebie

Największą atrakcją Słowińskiego Parku Narodowego są ruchome wydmy. Kto nigdy ich nie widział, powinien wybrać się tu choć raz i uwiecznić je na zdjęciu. Można poczuć się niemal jak na pustyni. Warto wiedzieć, że nie tylko Polacy zachwycają się tym miejscem. Ruchome wydmy w Łebie zostały wpisane przez UNESCO na listę Światowych Rezerwatów Biosfery.

Polskie plaże - Trzęsacz. Trzęsacz słynie z ruin kościoła katolickiego, który stoi na regularnie podmywanej przez fale skarpie. Zabytek można zobaczyć od frontu z wysokiej na 20 metrów platformy widokowej.Polskie plaże - Trzęsacz. Trzęsacz słynie z ruin kościoła katolickiego, który stoi na regularnie podmywanej przez fale skarpie. Zabytek można zobaczyć od frontu z wysokiej na 20 metrów platformy widokowej. Polskie plaże - Trzęsacz/shutterstock

Klif w Trzęsaczu

Klif w Trzęsaczu urozmaica… ściana na brzegu. Naprawdę, stoi tam ściana budynku. To ruiny  piętnastowiecznego kościoła parafialnego w Trzęsaczu. Wieki temu był to centralny punktu wsi, z biegiem lat kościół zamknięto i przeniesiono. Kolejne dekady sprawiły, że niszczał. Pierwsza ściana runęła do morza w połowie XX wieku podczas sztormu.

Maczuga HerkulesaMaczuga Herkulesa KUBA OCIEPA

Maczuga Herkulesa

Maczuga Herkulesa znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym. Jest to skała, a konkretniej ostaniec o wysokości 25 metrów. Ten nietypowy kształt ostańca stoi na jeszcze niższej skale, zwanej… Fortepianem. W sezonie każdego dnia docierają tu tłumy turystów, aby uwiecznić Maczugę Herkulesa na zdjęciu.

Hala GąsienicowaHala Gąsienicowa Fot. Marek Podmokly / Agencja Wyborcza.pl

Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa to północna część Doliny Gąsienicowej w Tatrach. Nazwa miejsca pochodzi od licznego w Zakopanem rodu Gąsieniców, który w XVII wieku byli właścicielami tych terenów. Najlepiej wybrać się tu w sierpniu, ponieważ kwitnie wtedy  wierzbownica kiprzyca - różowy kwiat z rodziny wiesiołkowatych. Jest tu malowniczo! Jak na pocztówce!

Widok z Góry Strekowej na rozlewiska rzeki  BiebrzyWidok z Góry Strekowej na rozlewiska rzeki Biebrzy Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Wyborcza.pl

Rozlewiska Biebrzy

Rozlewiska Biebrzy często nazywane są polską Amazonią. Choć do lasów tropikalnych im daleko, to także robią wrażenie. To aż 100 km terenu, na którym znajduje się dolina rzeki Biebrzy, przylegające do niej bagna i torfowiska.

To największe bagna Europy. Zamieszkuje je ponad 270 gatunków ptaków.

Widok z Góry Strekowej na rozlewiska rzeki  BiebrzyFot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Panorama Kazimierza Dolnego

Nasze zestawienie zamyka zupełnie inny widok. Kazimierz Dolny to jedno z bardziej turystycznych miasteczek. Uznawane jest za mekkę artystów i jest tu – szczególnie w sezonie – naprawdę tłoczno. Dlatego my patrzymy na nie z góry. Aby zobaczyć czerwone dachy rozstawione wzdłuż Wisły, wystarczy wejść na ruiny zamku lub punkt widokowy na Górze Trzech Krzyży.

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]
Więcej o: