Te miejsca to prawdziwe perełki na letni wypad. Dzikie i spokojne miejsca w Polsce, w których wypoczniesz

Swego nie znacie, cudze chwalicie - chciałoby się zacytować przysłowie wszystkim tym, którzy wybierają się na urlop zagranicę. A w Polsce przecież jest tak pięknie! I nie musimy być narażeni na tłumy turystów. Miejsce na urlop trzeba wybrać z głową. Oto nasze propozycje na dzikie i spokojne miejsca w Polsce.

Naćmierz

Jeśli wakacje, to morze? Rozumiemy to przyzwyczajenia. Polecamy zrezygnować z turystycznych miejsc, ba, polecamy wybierać nawet te, które nie mają łatwego dostępu do Bałtyku. Naćmierz sprawdzi się jako baza wypadowa dla rodzin z dziećmi. Codziennie możemy plażować na jednej z okolicznych dzikich plaż. Wystarczy wsiąść w samochód lub na rower i podjechać kilka kilometrów, choćby do pobliskiego Jarosławca. Puste plaże rekompensują tę krótką podróż.

Słajszewo

O Słajszewie już wam kiedyś pisaliśmy.

Nic się nie zmieniło, w Słajszewie polecamy zejście na plażę numer 49. Oprócz nas nie będzie tam nikogo! Jeśli więc szukacie jak w piosence „jednej z dzikich plaż", naprawdę warto odwiedzić tę miejscowość.

Wakacje w Lubuskiem. Łagów nad jeziorami Trześniowskim i ŁagowskimWakacje w Lubuskiem. Łagów nad jeziorami Trześniowskim i Łagowskim Fot. Archiwum UMWL

Łagów

Zmieniamy rejon Polski. Już nie morze, a jezioro. A nawet dwa jeziora. Łagów jest położony między dwoma jeziorami - Łagowskim i Trześniowskim.  Wypoczniemy tu, spacerując brzegiem jeziora i łapiąc promienie słońca.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

A jak chcemy pozwiedzać, też znajdziemy ku temu okazje. Do tego w Łagowie jest Zamek Zakonu Joanitów pochodzący z XIII w. Atrakcją regionu są też liczne winnice.

Jezioro PluszneJezioro Pluszne shutterstock/juste.dcv

Jezioro Pluszne

Pluszne ma piękną nazwę, prawda? Jeszcze piękniej prezentuje się okolica. Jako zachętę do odwiedzenia tego urokliwego miejsca wspomnimy tylko, że podczas konkursu na siedem nowych cudów świata organizowanego przez Fundację "New 7 Wondersby" Pluszne reprezentowało hasło: "To Mazury nie Amazonia". Mazury znalazły się wtedy na 14. miejscu najpiękniejszych miejsc na świecie. 

Sudety Bielice Góry Bialskie / Fot. Maciej Świerczyński / Agencja GazetaSudety Bielice Góry Bialskie / Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta Sudety Bielice Góry Bialskie / Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Wyborcza.pl

Góry Bialskie w Sudetach

Nie Tatry, nie Bieszczady, a Góry Bialskie powinniście odwiedzić w te wakacje. To jedno z pasm w Sudetach Wschodnich. Dzika przyroda zachwyca tu na każdym kroki. Szczególnie polecamy rezerwat przyrody Puszcza Śnieżnej Białki.

To też cię zainteresuje:

Więcej o: