Gdzie jechać na wakacje w Europie na krótki urlop? Oto 4 najciekawsze miejsca na letni wypad z rodziną

Wakacje z rodziną to wyzwanie. Trzeba zapewnić szereg atrakcji każdemu ze współtowarzyszy, a przecież wiadomo, że inne oczekiwania mają dzieci, inne rodzice. Wybraliśmy cztery turystyczne miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie

Czarnogóra - Zatoka Kotorska

Jeśli mamy w planach krótki urlop, to do Czarnogóry lepiej wybrać się drogą lotniczą. Bilety można upolować dość tanio – nawet za 300-400 złotych od osoby. Cała Czarnogóra jest położona niezwykle malowniczo. Możemy wybrać się w góry, możemy nad Morze Adriatyckie. Dla rodzin z mniejszymi dziećmi szczególnie polecamy Zatokę Kotorską. Jest tu dość spokojnie, a ceny nie są wygórowane.

Przed wyjazdem warto wiedzieć, że Czarnogóra dołączyła do regionów, gdzie certyfikaty zdrowotne pozwalają na wejście np. do restauracji czy kina osobom, które zaszczepiły się przeciw COVID-19, przeszły infekcję lub mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Saksonia SzwajcarskaSaksonia Szwajcarska fot. shutterstock.com

Niemcy - Szwajcaria Saksońska

Blisko polskiej granicy położona jest Szwajcarska Saksonia. Choć Niemcy nie są pierwszym wyborem na urlop z rodziną, warto to zmienić. Szczególnie jeśli mówimy o malowniczo położonej rzece Łaby. Wycieczka rowerowa w takich okolicznościach ucieszy zarówno małych, jak i dużych podróżników.

Dorosłych turystów uciesz też pyszne wino, które jest tu wytwarzane. Szczególnie w okolicach Pirny czy Pillnitz znajduje się wiele winnic.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Wjeżdżając do Niemiec z Polski, trzeba posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie dotyczy to osób zaszczepionych i ozdrowieńców. 

Adrszpach, skalne miasto w CzechachAdrszpach, skalne miasto w Czechach fot. shutterstock.com

Czechy - skalne miasta

Czeskie skalne miasta są wyjątkowym rejonem na mapie Europy. Pierwsze kroki warto skierować do Adrspaskich Skał. To kompleks wysokich, smukłych, jasnych ostańców położnych nad bajkowymi jeziorkami z olśniewająco czystą, niebieską wodą. Można tu odpocząć, pospacerować, zrobić piknik na świeżym powietrzu. Dzieciaki będą zachwycone.

Do kraju wjedziemy tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. 

Mosty świata. Most nad jeziorem Trift, SzwajcariaMosty świata. Most nad jeziorem Trift, Szwajcaria Mosty świata. Most nad jeziorem Trift, Szwajcaria / shutterstock

Szwajcaria – Trasa Jezior z Montreux do Rorschach

Aktywny krótki urlop warto też spędzić w Szwajcarii. Kraj kryje wiele niespodzianek. Szlaków rowerowych są setki kilometrów. Można wybierać ich trudność pod wiek współtowarzyszy podróży.

Szczególnie polecamy trasy wzdłuż brzegów rzek i jezior. Najdłuższa (510 km) i najpiękniejsza z nich – Trasa Jezior z Montreux do Rorschach – prowadzi od Jeziora Genewskiego do Jeziora Bodeńskiego, a w sumie jezior na tej trasie jest aż siedem! Nie musimy przejechać całej trasy. Jeśli to krótki urlop, najlepiej wybrać odcinek pomiędzy Oberlandem Berneńskim a Jeziorem Czterech Kantonów. Widoki obłędne.

Aby wjechać do Szwajcarii, należy wykonać test lub być w pełni zaszczepionym. WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Więcej o: