Tanie wakacje w Polsce. Trzy miejsca bez drożyzny i "paragonów grozy"

Jeśli chcesz uciec od drożyzny, lepiej nie stawiać na popularne kurorty, często odwiedzane przez turystów. W Polsce znajdziesz wiele urokliwych miejsc, w których odpoczniesz, spędzisz niezapomniane chwile, a przy tym nie wydasz fortuny.

Wybierasz się na wakacje, ale nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy. Podstawą taniego wypoczynku jest znalezienie niedrogiego noclegu. Warto poszukać miejsc położonych na uboczu - z dala od turystycznych kurortów. Jakie kierunki najlepiej wziąć pod uwagę? 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Urlop nad jeziorem? Oczywiście, ale lepiej unikać Mazur

Turyści bardzo często rezerwują domki nad jeziorem, ponieważ jest to jedna z bardziej opłacalnych form noclegu, zwłaszcza jeśli jedzie się z rodziną lub grupą znajomych. Wtedy koszt pobytu na osobę wynosi około 50-60 zł za dobę. Jeśli chcesz uciec od tłumów i wysokich cen, to lepiej zrezygnować z wypoczynku na Mazurach. Cicho i tanio jest tam tylko poza sezonem. Na wakacyjny wypoczynek nad jeziorem wybierz mniejsze pojezierza - np. Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Od tłumów uciekniesz, wyjeżdżając nad jezioro Krasne, Piaseczne lub Zagłębocze.

 

Tani nocleg w górach? Sprawdź Pieniny 

W Pieninach raczej nie uciekniesz od tłumów, ale są to jedne z tańszych polskich gór. Nocleg w Pieninach można znaleźć już od 45 zł za osobą. Tu także lepiej wybierać lokalizacje z dala od powszechnie znanych miejscowości, wtedy jest szansa na oderwanie się od zgiełku. Ciszy i spokoju zaznasz np. w Krościenku nad Dunajcem albo w Sromowcach Niżnych. 

Nad morzem też może być niedrogo

Małe miejscowości i wsie nad morzem to nie jest najczęstszy wybór turystów. W sezonie, jeśli chcesz unikać tłumów i wysokich cen, lepiej omijaj Władysławowo, Trójmiasto, Ustkę czy Mielno. Polecamy np. Pogorzelicę - w tej niewielkiej miejscowości nie spotkasz wielu turystów. Pogorzelica została wyróżniona Błękitną Flagą - to wyróżnienie za piaszczystą i czystą plaży. Ceny noclegów zaczynają się tu już od 40 zł za osobę.

Więcej o: