4 najlepsze miejsca na aktywny urlop w Polsce. Kajaki, rowery, wspinaczka. Tutaj nie będziesz się nudzić

Leżenie na plaży nie jest dla ciebie? Spokojnie, w Polsce bez problemu możesz zaplanować aktywny urlop. I to taki, podczas którego solidnie się zmęczysz! Co wybierasz? Kajaki, rowery, wspinaczkę, a może wodne szaleństwa na różnego rodzaju deskach?

Spływ kajakowy Krutyń-Ukta

Przeczytaliście „Krutyń-Ukta" i już rezygnujecie? Przecież tam są tłumy – myślicie. Owszem, są. Ale nie zapominajmy, że to szlak Rzeki Krutyni ma ponad 100 km długości! Rozciąga się od jeziora Warpuńskiego do miejscowości Ruciane-Nida. Krutynia to tylko fragment szlaku. Najpopularniejszy, najtłoczniejszy, a wcale nie najpiękniejszy! Liczy 13 km. Pozostaje więc 87 km do odwiedzenia! Jeśli chcesz wybrać się na spływ kajakowy i nie spotkać zbyt wielu osób, lepiej wybierz inną trasę. Będzie bajkowo!

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Lubelszczyzna rowerem

Lubelszczyzna to niezbyt oczywisty kierunek urlopu. A jest tu pięknie. Nie tylko w takich miejscowościach jak Lublin, Kazimierz Dolny czy Sandomierz. Dobrze eksplorować ten region rowerem. Z niewielkim plecakiem na plecach można przemierzać liczne trasy rowerowe, doświadczać, obcować z przyrodą.  

Zobacz wideo Co tak naprawdę musi mieć rower? Polskie przepisy jasno to określają

Województwo lubelskie to także dwa parki - Roztoczański i Poleski. Jak będziemy mieć szczęście, to podczas pedałowania natkniemy się na dzikie zwierzęta!

Brody, centrum turystyczne nad zalewemBrody, centrum turystyczne nad zalewem Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

Jura Krakowsko-Częstochowska – wspinaczkowy raj

Rower to za mało? Wolisz wspinaczkę? Najlepszym miejsce w Polsce będzie Jura Krakowsko-Częstochowska. To też największy obszar wspinaczkowy w Polsce, z doskonałym zapleczem tego sportu. Znajdziemy tu zarówno trasy dla zaawansowanych, jak i początkujących wspinaczy.

Wakacje 2020. Plaża w ChałupachWakacje 2020. Plaża w Chałupach Fot. Dominik Werner

Chałupy i wodne szaleństwa

A może jednak plaża i morze? Nad Bałtykiem przecież zawsze jest wesoło. Jeśli wolisz aktywnie spędzić czas, wybierz się do Chałup. Tam oprócz spacerów brzegiem morza, czekają na ciebie liczne sporty wodne: kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, jazda skuterem wodnym, freediving.

O Chałupach pisaliśmy już tu:

Więcej o: