5 urokliwych "dziur" nad Bałtykiem. Tu nie ma tłumów, tandety i drożyzny

Cisza, spokój, pusta plaża. To też twoje urlopowe marzenie? Nie musisz jechać tam, gdzie go nie spełnisz. Lepiej rozsądnie podejść do wyboru miejsca na wypoczynek. Proponujemy kilka miejscówek, które zachwycą nawet najbardziej wymagających.

Stegna

Szybki dojazd z Warszawy do Stegny przyciągał wielu turystów. Ale szybko byli oni rozczarowani. W Stegnie nic nie ma. Jest dosłownie kilka sklepów, a restauracje można policzyć na palcach jednej ręki. Na dodatek jest daleko do plaży. Po dawnym boomie na to miejsce już dawno nie ma więc śladu. Została cisza, spokój i pusta plaża. Owszem, trzeba do niej dojść. Ale czym jest kilometrowy spacer po lesie, kiedy mamy w perspektywie pustą plażę?

NaćmierzNaćmierz fot. Alina Zienowicz (Ala_z), CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Naćmierz

Ta niewielka wieś położona w województwie zachodniopomorskim to świetna baza wypadowa dla rodzin z dziećmi. Bez trudu znajdziemy tu nocleg w agroturystyce w rozsądnych cenach – nawet za 30 złotych od osoby za noc, jak donosi portal nocowanie.pl.

Wypoczniemy z dala od zgiełku, straganów z plastikowymi zabawkami czy okrzyków „gorącaaaa kukurydzaaa". A gdy mamy ochotę na dzień na plaży, wystarczy wsiąść w samochód lub na rower i podjechać kilka kilometrów. Dzikie plaże rekompensują tę krótką podróż.

Słajszewo

W Słajszewie polecamy zejście na plażę numer 49. Przywitają nas: pustka i biały piasek. Idealne miejsce, aby zażywać relaksu, zamyślić się na dłużej czy spędzić czas z rodziną na łonie natury.

Warto wiedzieć, że Słajszewo to już Kaszuby! Więcej o Kaszubach możesz przeczytać w tym artykule:

Morze BałtyckieMorze Bałtyckie Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Pogorzelica

Plaża w Pogorzelicy została wyróżniona Błękitną Flagą. Jest to odznaczenie przyznawane tylko tym miejscowościom, które mogą poszczycić się piękną, piaszczystą i czystą plażą. Nie dość, że tu cicho i pięknie, to jeszcze nie zbankrutujemy podczas wakacji z rodziną. Oferty kwater zaczynają się już od 40 złotych za noc.

BiałogóraBiałogóra fot. Andrzej Otrębski, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Białogóra

Nasz ranking zamyka Białogóra. Więcej na jej temat znajdziesz tu:

To mała wioska położona na Wybrzeżu Słowińskim na Kaszubach. Znowu Kaszuby, pomyślicie! Tak! Naprawdę warto zobaczyć te piaszczyste plaże i posłuchać tej przejmującej ciszy. Z Białogóry jest jednak około 1 km do plaży. Zgodnie z cenami podanymi na portalu noclegi.pl, na terminy sierpniowe znajdziemy tu domki nawet w cenie od 28 złotych za osobę.

Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!
Więcej o: