Zakopane. Co robić gdy pada? 5 świetnych pomysłów na spędzenie deszczowych dni

Spędzasz urlop w Zakopanem i zaskoczył cię deszcz? Nie załamuj się! W stolicy polskich gór znajdziesz wiele atrakcji, którymi możesz cieszyć się nawet w niepogodę. Co robić w Zakopanem, gdy pada? Mamy kilka pomysłów!

Pogoda w kraju nieco się pogorszyła, a synoptycy zapowiadają, że także przyszły tydzień będzie deszczowy. Jeśli jesteś teraz na urlopie w Zakopanem i zastanawiasz się, co robić, kiedy pada, to mamy kilka podpowiedzi. Przygotowaliśmy listę atrakcji, dzięki którym ty i twoi towarzysze wrócicie do domu ze wspaniałymi wspomnieniami.

Co robić w Zakopanem, gdy pada deszcz? Atrakcje dla miłośników kultury i sztuki

Jeśli chcesz poznać kulturę Podhala, koniecznie odwiedź Galerię Sztuki XX wieku w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25). Znajdziesz tam prace najważniejszych artystów związanych z Zakopanem i Podhalem. Galeria znajduje się w willi "Oksza" zaprojektowanej XIX wieku przez Stanisława Witkiewicza. 

 

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić to Miejska Galeria Sztuki, ul. Krupówki 41. Utworzona w 2001 roku galeria prezentuje polską sztukę współczesną, organizuje pokazy filmów, koncerty, spotkania autorskie, a także ogólnopolskie targi sztuki współczesnej. Tego lata możemy podziwiać wystawę prac Józefa Wilkonia. 

Co robić w Zakopanem, gdy pada? Atrakcje dla całej rodziny 

Jesteś fanem selfie? A może ktoś z twoich bliskich lubi sobie  robić zdjęcia? Jeśli tak, to koniecznie odwiedźcie Be Happy Museum - Polskie Muzeum Szczęścia i Iluzji, ul. Krupówki 40. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami, ogromnymi słodyczami czy bajkowymi jednorożcami sprawiają, że oderwiecie się od rzeczywistości i strzelicie sobie wiele wyjątkowych fotek. 

 

Na Krupówkach warto odwiedzić także Galerię Figur Woskowych (ul. Krupówki 60). Spotkasz tam woskowe sławy: aktorów, bohaterów bajek, polityków, a także przejdziesz przez labirynt luster i laserowy tunel. 

Najmłodsi uwielbiają zwierzęta. W Zakopanem możesz zaprać swoje pociechy do Papugarni (Droga do Olczy 11), Myszogrodu (ul. Krupówki 81b) lub Reptarium (ul. Gen. Galicy 8). 

 

Jeśli masz ochotę na chwilę relaksu, polecamy odwiedzić Zakopiański Aqua Park (ul. Jagiellońska 31) z saunami i basenami, m.in. sportowym, zewnętrznym, zjeżdżalniami, kręgielnią i salą zabaw dla dzieci lub jedne z term położonych nieco poza Zakopanem:  Chochołowskie Termy (Chochołów 400, Witów) lub Termy Gorący Potok (os. Nowe 45, Szaflary). 

Więcej o: