Wakacje bez testu na koronawirusa. W których krajach spędzimy urlop bez obowiązku testu?

W których krajach będziemy mogli odpoczywać bez nerwów? Sytuacja emidemiologiczna jest bardzo dynamiczna, a nowe obostrzenia mieszają nam w głowach. Niektóre jednak państwa nie wymagają od podróżnych wykonywania testu na koronawirusa. Które?

Pandemia koronawirusa nieźle namieszała w naszym życiu. Od niedawna sprawy, które jak dotąd wydawały się oczywiste, przestały mieć rację bytu. Dotyczy to przede wszystkim wszelkiego rodzaju podróży. Nagle odwiedzanie nowych krajów stało się bardzo utrudnione, a wciąż zmieniające się obostrzenia przyprawiają o zawrót głowy. W których państwach będziemy mogli odpoczywać bez konieczności wykonywania testu na COVID-19? Sprawdzamy.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Wakacje bez testów. Albania

Aktualnie Albania nie wymaga od nas wykonywania testu na koronawiarusa. Nie obowiązuje także kwarantanna, ani zezwolenie na pobyt i sam wjazd do kraju. Jak podaje portal gov.pl, nie musimy także przedstawiać negatywnego testu. Nie oznacza to jednak, że możemy bagatelizować objawy, które pojawią się w czasie wyjazdu. W takiej sytuacji powinniśmy skontaktować się z epidemiologiem ratunkowym pod numerem 127.

Wakacje bez testów. Cypr Południowy

Cypr zdecydował się na podzielenie państw ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Obowiązują aktualnie cztery strefy: zielona, pomarańczowa, czerwona oraz szara. Nasz kraj aktualnie znajduje się w kategoriach koloru zielonego, dlatego wyjazd na Cypr nie będzie wymagał od nas wykonania testu na COVID-19. Jednak, jak się okazuje, na lotniskach Larnace oraz Pafos wykonywane są bezpłatne testy na wybranej losowo grupie pasażerów.

Wakacje bez testów. Dominikana

Na Dominikanie nie wymaga się wykonywania testów na obecność COVID-19. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że niektóre grupy turystów mogą zostać poddane szybkim testom na koronawirusa w czasie pobytu.

Wakacje bez testów. Hiszpania

Jednym z krajów, które nie wymagają wykonywania testów na COVID-19 jest także Hiszpania, z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich. Jednak wszyscy podróżujący drogą powietrzną lub morską są zobowiązaniu do poddania się kontroli zdrowotnej. W sytuacji, w której termometr wskaże temperaturę 37,5 stopni, pasażer zostanie skierowany do Centrum Medycznego na dalsze badania.

Inne kraje, w których nie ma obowiązku wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2:

  • Macedonia
  • Kostaryka
  • Meksyk
  • Czarnogóra
Więcej o: