Romantyczny weekend tylko we dwoje? Te miasta są tanie i najromantyczniejsze w Polsce!

Szukasz idealnego miejsca na spędzenie weekendu ze swoją drugą połówką? Romantyczna atmosfera, zapierające dech w piersiach widoki i urokliwe knajpki. W tych miastach spędzisz wyjątkowe chwile za niską cenę.

„Nie ważne gdzie, ważne z kim" – znacie to? Romantyczne wypady we dwoje mają to do siebie, że teoretycznie miejsce, w którym przebywamy, wcale nie musi być idealne – ale tylko teoretycznie. Wszystkie dobrze wiemy, co znaczy dla kobiety kilkudniowa randka z ukochanym. Nie ma nic lepszego. Panowie, jeśli chcecie zapunktować, czytajcie uważnie. Po pierwsze, mówimy o weekendzie, więc każdy tydzień to dobra okazja na skorzystanie z okazji, że jest weekend. Po drugie, liczy się klimat. Musi być urokliwie, ale nie kiczowato, zachwycająco, ale nie przereklamowanie i niestandardowo, wyjście poza schemat zawsze jest mile widziane. Okej, to teraz pytanie – gdzie i za ile? Otóż wcale nie musimy wydawać milionów na zorganizowanie romantycznej przejażdżki. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać i jak szukać. I właśnie na te kwestie postaramy się dzisiaj znaleźć odpowiednią receptę. Istnieją dwa urokliwe miasta, które nigdy was nie zawiodą. 

Zobacz wideo Jarosław Bieniuk i Zuzanna Pactwa na romantycznej randce na molo

Romantyczny weekend we dwoje we Wrocławiu. Polska Wenecja w towarzystwie krasnali

Dolnośląska stolica, zwana także Miastem Stu Mostów, słynie z urokliwych uliczek, romantycznych knajpek i niestandardowych barów. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy sztuki, historii, muzyki i architektury. Ciężko wskazać potrzebę, na którą to miasto miałoby nie odpowiedzieć. Wszystko jednak będzie zależało od waszych indywidualnych preferencji. Jeśli lubicie spędzać czas aktywnie, wybierzcie się do Aquaparku, Afrykanarium, które stanowi część jednego z najpiękniejszych ZOO w Polsce, Centrum Wirtualnej Rzeczywistości lub na Lasertagi.

 

Każdy dzień będziecie mogli rozpocząć i zakończyć romantycznymi posiłkami w urokliwych knajpkach lub beachbarach nad Odrą. Szczególną uwagę zwróci bar położony na dachu galerii Renoma, fenomenalny widok i nieziemski klimat. Obowiązkowym elementem będzie jednak Most Tumski, zwany Mostem Zakochanych. To właśnie tam niegdyś wszystkie pary odwiedzające Wrocław pozostawiały wspólną kłódkę, która miała przypieczętować ich miłość.

 

Kwestia noclegów wygląda następująco: ceny rozpoczynają się w okolicach 79 złotych za noc, a kończą na 483 złotych za noc – mowa o hotelach. Jeśli natomiast zależałoby wam na wynajęciu mieszkania, ceny za noc będą zaczynały się w okolicach 98 złotych.

Romantyczny wyjazd do Krakowa. Spacer ścieżką miłości po urokliwych uliczkach

Kolejnym miastem na naszej liście jest Kraków. Jak sprawić, by czas, który tam spędzimy, był naprawdę magiczny? Tak wyjątkowa okazja wymaga przede wszystkim zwolnienia tempa. Spacer po Starym Mieście, w otoczeniu białych bryczek, śpiewu ulicznych grajków i muzyki brzmi jak spełnienie marzeń. Możecie także wybrać się na romantyczny rejs statkiem do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, z którego będziecie mieli okazję podziwiać malownicze widoki. Tutaj także skorzystacie z mostu zakochanych, tym razem zwanym Kładką Ojca Bernatka.

 

W Krakowie nie brakuje urokliwych knajpek i eleganckich restauracji, idealnych na kolację w towarzystwie czerwonego wina i świec. Obowiązkowym punktem będzie ukochany przez turystów i studentów Kazimierz. To właśnie tam skupia się „nocne życie" krakowskich miłośników drinków z palemką.

 

Ceny za nocleg w hotelu rozpoczynają się od 94 złotych za noc i kończą w okolicach 642 złotych za noc. Wybór jest naprawdę duży, a koszty będą związane z prestiżem miejsca, na które się zdecydujemy. Zakwaterowanie w mieszkaniu wynajętym od osoby prywatnej dla dwóch dorosłych będzie nasz kosztować minimum 112 złotych.

Więcej o: