Gdzie na weekend w Polsce? W tych miejscach możesz liczyć na błogą ciszę

Pomysł na weekend w Polsce nie musi opierać się na miejscach odwiedzanych przez tłumy turystów. Czas odkryć coś nowego. Tajemnicze wędrówki, fenomenalne widoki i kultura, która wciąż skrywa przed nami parę ciekawostek. W tych miejscach nie ma miejsca na nudę.

Zagraniczne podróże dla wielu z nas wciąż są sporym ryzykiem. Nie oznacza to jednak, że zostaliśmy na zawsze uziemieni w swoich domach. Polska skrywa przed nami wiele wspaniałych miejsc, które tylko czekają na to, żeby je odkryć. Czasami gubiąc się w wirze najróżniejszych krajów, nie zauważamy tego, co jest wokół nas. Być może właśnie świat daje nam okazję do tego, by nieco lepiej przyjrzeć się miejscom, które mamy na wyciągnięcie ręki. Są tajemnicze, dają wytchnienie i zapewniają obcowanie z przepiękną naturą, a ponadto otacza je niezmącona żadnym hałasem, wszechobecna cisza. Gdzie wyjechać na weekend w Polsce?

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Gdzie na weekend w Polsce? Odkryj piękno słynnego Podlasia

Kraina Żubra do lat jest głównym tematem polskich memów. Pomimo wszechogarniającej sławy, Podlasie wciąż bywa jednak pomijane w naszych wycieczkach. Niezwykle urokliwe parki narodowe, malownicze wsie pełne drewnianych domków i kolorowych cerkwi, a ponadto Szlak Krainy Otwartych Okiennic, Białowieża i Kruszyniany. To województwo otworzy przed nami szlak poznania kulturowo-narodowościowych miszmaszów. Podlasie wydaje się być wciąż nieodkryte, czekające na to, by odnaleźć w nim niezaprzeczany urok, a ten podobno jest wyjątkowo ujmujący. Jeśli szukasz przygód, niezapomnianych wrażeń i czasu, który jakby staną w miejscu, z pewnością odnajdziesz tam spokój, który bywa niezbędny podczas wakacyjnego odpoczynku.

 

Weekend w Polsce. Odpoczynek na pokładzie, czyli urlop na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to najdłuższy szlak żeglugowy w północno-wschodniej Polsce. Można na nim uprawiać wszelkie odmiany turystyki wodnej. Wielu uważa, że ciężko znaleźć bardziej urokliwe i zachwycające miejsce. Odpoczynek nad wodą to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla wędkarzy czy żeglarzy, ale także dla rodzin i miłośników zwierząt. Miejsce to słynie z siedlisk bardzo rzadkich gatunków ptaków oraz oczywiście wszechobecnych jezior. Nazywa się je także Krainą Tysiąca Jezior, ze względu na tak liczny ich nakład. Jeśli chodzi o sam szlak, zwykle przepłynięcie go w całości zajmuje od 7 do 10 dni, ale możemy także zdecydować się na zdobycie tylko jego fragmentu. Po drodze warto również wstąpić do Mrągowa, Giżycka, Jeziora Śniardwy czy hodowli żubrów w Wolisku.

 

Pomysł na weekend w Polsce. Tajemnicze wybrzeże Bałtyku

Startem wycieczki, którą wam proponujemy, jest Słupsk, który notabene zwykle pomijamy w organizowaniu wyjazdu na tajemnicze miejsca nad Bałtykiem. Mówi się często, że to polskie morze dla wtajemniczonych, bo od nas zależy, co uda nam się odkryć. Nie chodzi tutaj jednak o leżenie plackiem na pustej plaży, to byłoby zbyt proste. Ta propozycja jest skierowana przede wszystkim dla fanów wędrówek. Po drodze czeka nas odkrycie niesamowitych legend, podań ludowych oraz historii lokalnej ludności. Warto przy tym odwiedzić Gardnę Wielką, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Jezioro Łebsko, Latarnię w Czołpinie oraz Wydmę Czołpińską, oraz obowiązkowe punkty, Zatopiony Las i Klify w Dębnie.

 
Więcej o: