Tanie bilety PKP. Jak kupić tani bilet na pociąg?

Tanie bilety PKP to gratka dla osób planujących wakacje. W końcu zwykle lwią część wydatków z nimi związanych pochłania właśnie kwestia transportu.

Promocje na bilety PKP. Jak trafić na dobrą okazję?

Wakacje w pełni, a co za tym idzie, wiele osób planuje podróże małe i większe. Jak wskazują badania, w czasie trwającej pandemii koronawirusa większość Polaków zdecydowała się na wczasy w kraju, co zapewne cieszy hotelarzy, właścicieli lokali gastronomicznych i atrakcji turystycznych, którzy mają szansę nieco nadrobić straty z początku roku. Wczasy w kraju mają jeden zasadniczy plus - wszędzie jest na tyle blisko, że można skorzystać z własnego transportu lub wykorzystać przejazdy komunikacją zbiorową typu PKP lub PKS. Pociągi w Polsce z roku na rok oferują coraz lepsze warunki podróży, a dzięki modernizacji taboru i linii kolejowych skracany jest sukcesywnie także czas potrzebny na przemieszczanie się po kraju. Co ważne PKP oferuje także ciekawe promocje na bilety PKP, dzięki którym możemy pokonać wielokilometrową trasę za niewielkie pieniądze. Jak trafić na taką okazję? Przede wszystkim warto wcześniej zaplanować wyjazd i zabukować bilety z wyprzedzeniem.

Łowcy Super Promo PKP. Warunki akcji

Tanie bilety PKP to wbrew pozorom nie jest nieosiągalny rarytas dla wybranych. PKP Intercity chcąc przekonać Polaków do podróżowania koleją, organizuje liczne promocje na bilety na najbardziej uczęszczane trasy. Trzeba jednak wykazać się cierpliwością i odrobiną przebiegłości, aby w odpowiednim momencie zarezerwować lub wykupić przejazd. Prowadzona akcja Łowcy Super Promo PKP to promocja, która pozwala podróżnym wytropić najlepszą okazję i zakupić bilet w wyjątkowo niskiej cenie (co ważne, jeśli podróżny ma prawo do ulgi, np. studenckiej, to jest ona także uwzględniana). Bilety dostępne z rabatem można nabyć nawet siedem dni przed planowaną datą wyjazdu, co skłania do spontanicznych wypadów. Szczegóły dotyczące akcji i jej warunki znajdziesz tu.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Jak kupić tani bilet PKP? Inne promocje

Jak kupić tani bilet PKP? Można także skorzystać z innej oferowanej przez przewoźnika promocji, a mianowicie Wcześniej Taniej. Akcja ta ma na celu zachęcenie podróżach do planowania swoich wyjazdów - ci którzy dokonają rezerwacji na około trzy tygodnie przed datą wyjazdu, mogą nabyć bilet nawet z 30 proc. upustem. 

Oferta ta obejmuje pociągi Intercity oraz TLK w klasie 2 i obowiązuje na dowolnie wybranych relacjach. Wysokość zniżki jest ściśle uzależniona od momentu nabycia biletu i naliczana jest automatycznie. Ważną informacją jest to, że osoby posiadające uprawnienia do ulg mogą w ramach promocji nabyć bilet ulgowy. Jak działa zniżka? Jeśli pasażer decyduje się nabyć bilet:

  • w okresie od 30 do 21 dni przed terminem odjazdu pociągu uzyskuje 30 proc. rabatu
  • w okresie od 20 do 14 dni przed terminem odjazdu będzie mógł uzyskać 20 proc. zniżki, 
  • w okresie do siedmiu dni przed odjazdem zniżka będzie wynosić 10 proc. 

Zobacz też: Bory Tucholskie. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Ceny biletów PKP. Co na nie wpływa?

Ceny biletów PKP uzależnione są od wielu czynników. Przede wszystkim na ich wysokość ma wpływ długość pokonywanej trasy, ale też klasa pociągu, którym ją pokonamy. Niemniej jednak organizowane promocje na bilety są szansą na podróżowanie komfortowe, a jednocześnie tanie. W przypadku Łowców Super Promo bilety można nabyć już za 49 złotych, na przejazdy w klasie 1 i 2  pociągów EIC, EIP. I tak dla przykładu przejazd ze stacji Warszawa Centralna do Zakopanego w promocji Super Promo to koszt 69 złotych (2 klasa) lub 99 złotych (1 klasa). 

Zobacz też: Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Które jeziora w Polsce musisz zobaczyć?

Bilety kolejowe PKP. Gdzie nabyć?

Bilety kolejowe PKP można nabyć tradycyjnie w kasach biletowych na dworcach kolejowych. Można także skorzystać z biletomatów lub zakupów za pośrednictwem internetu na stronie intercity.pl. Dla osób preferujących zakupy w aplikacji istnieje możliwość skorzystania z IC Mobile Navigator. Jak podkreśla PKP, podróżowanie pociągami w dobie pandemii jest bezpieczne, składy poddawane są częstej dezynfekcji. Zachowywana jest także dbałość o odpowiednie obłożenie pociągu. Podobnie jak w innych środkach komunikacji zbiorowej, także w pociągach PKP obowiązuje nakaz osłaniania ust i nosa podczas podróży.

Zobacz też: Bieszczady: atrakcje nie tylko dla miłośników górskich wędrówek

Więcej o: