Tanie wakacje w Polsce. Trzy najlepsze kierunki na niedrogie wczasy bez tłumów

Wakacje wcale nie muszą być drogie. Choć zwykle urlop w Polsce kojarzy się nam z wyjazdem nad morze, warto przemyśleć swoje plany. Jeśli zależy ci na niedrogim wyjeździe bez tłumu turystów, wybierz jeden z tych trzech kierunków. To recepta na odpoczynek na łonie natury.

Wakacje w Polsce zwykle od razu przywołują nam na myśl wyjazd nad morze. Czasami jednak przekroczenie schematu, który powtarza większość Polaków, może nam wyjść na dobre. Zwłaszcza pod względem finansowym. Czy urlop zawsze musi być drogą sprawą? Okazuje się, że wcale nie. Wystarczy jedynie odrobina wyobraźni, chęci i kreatywności. Te cztery wakacyjne kierunki to doskonałe miejsce na wakacyjny wyjazd w przystępnych cenach.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

 Tanie wakacje w górach? Kierunek Pieniny

Wakacje w górach, choć teoretycznie są kontrastem dla morza, w kwestii cen za wakacje często idą ze sobą w parze. Nie każde góry jednak są oblegane i mocno turystyczne. Jeśli zależy ci na sielankowym odpoczynku bez tłumów, krzyków i miliona straganów, skieruj swój samochód w stronę Pienin. Najpopularniejsze miejscówki turystyczne mieszczą się w okolicach Parku Narodowego oraz Jeziora Czorsztyńskiego. Będą to takie miejscowości, jak Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica czy Niedzica.

 

 Pieniny otwierają przed nami mnóstwo wspaniałych atrakcji, takich jak spływ Dunajcem, wejście na Trzy Korony oraz inne szlaki, które wbrew pozorom wcale nie będą wymagały od nas wyjątkowo dobrej kondycji. Cisza, zieleń, natura i góralskie przyśpiewki umilą czas każdemu, nie mówiąc już o przepysznych daniach, których uda nam się skosztować w lokalnych knajpkach.

 

Tani wypoczynek w Polsce. A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Każdy z nas miał w swoim życiu sytuację, w której po prostu chciał rzucić wszystko, jak leci i wyjechać koczować w Bieszczadzkich lasach. Te góry mają w sobie coś niezwykłego. Są tajemnicze i dzikie, choć w ostatnim czasie turystyka rzeczywiście podniosła się o kilka poziomów wyżej.

 

Bieszczady gwarantują nam wycieczkę w głąb natury w całej okazałości. Nie brakuje tam wspaniałych szklaków, malowniczych krajobrazów i pysznego jedzenia. Możecie wypocząć na plaży nad Soliną lub poznać mnóstwo ciekawostek na temat zakapiorskiego życia. Cisza, spokój, szumy rzek i uspakajająca zieleń skradną serca wszystkim, który potrzebują na chwilę zresetować swoje życie.

 

Pustynia Błędowska. Odrobina orientu na największej pustyni w Europie

Czy wiedzieliście, że wcale nie musicie jechać do Afryki, aby sprawdzić, jak wygląda prawdziwa pustynia? Polska może poszczycić się największą pustynią w Europie. Pustynia Błędowska znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i zajmuje powierzchnię bliską 33 km kwadratowych. To niezwykle ciekawe miejsce, które udowodni wam, że wiele nie wiecie jeszcze o naszym kraju. Możecie zdecydować się na spacery najróżniejszymi szlakami i podziwiać przepiękne widoki ze specjalnych punktów widokowych. To miejsce idealne dla wszystkich, którzy potrzebują odpoczynku od huku ulic miasta i natłoku ludzi.

 
Więcej o: