Gdzie warto wyjechać na wakacje w połowie sierpnia? W tych miejscach na pewno odpoczniesz

Połowa sierpnia to najlepszy czas na wakacje w Polsce. Wakacje powoli dobiegają końca, więc w wielu kurortach robi się luźniej. Dodatkowo pogoda zazwyczaj nie zaskakuje już upałami. Jest ciepło, ale przyjemnie. Przedstawiamy pięć miejsc, gdzie naładujecie akumulatory.

Stegna

Jeśli wakacje nad morzem, to nie w dużym mieście, a w niewielkiej mieścinie. Stegna wpisuje się idealnie. Do morza należy przespacerować się spory kawałek przez las i to z pewnością odstrasza wielu turystów. A to wcale nie byle jaki spacer. W malowniczym lesie szum morza słychać już z oddali. To robi naprawdę niezapomniane wrażenie!

Ponadto w samej Stegnie nie znajdziemy wielu restauracji, barów czy straganów z plastikowymi zabawkami. To miejsce powinno przypaść do gustu szczególnie rodzinom z małymi dziećmi.

BiałowieżaBiałowieża CC BY-NC 2.0 Flickr.com/PolandMFA

Białowieża

Miejscowość Białowieża to świetna baza wypadowa. Jest tutaj sporo sklepów, hoteli i ośrodków. Nie oszukujemy – jest dość tłoczno w szczycie sezonu. Ale w połowie sierpnia, gdy wszyscy pakują się już do szkoły, jest o wiele luźniej.

Poza tym nie musimy spędzać tu całego dnia! Wystarczy wsiąść na rower i odjechać w siną dal. Znajdziemy tu liczne ścieżki rowerowe, szlaki i naprawdę wiele atrakcji.

Kazimierz Dolny to miasteczko żyjące z turystyki. Dlatego czas pandemii był dla mieszkańców tak trudnyKazimierz Dolny to miasteczko żyjące z turystyki. Dlatego czas pandemii był dla mieszkańców tak trudny Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych miast. Dlatego zawsze jest tu sporo turystów. Jeśli chcemy zobaczyć miasteczko nad Wisłą, lepiej wybrać się tu w drugiej połowie sierpnia. Jest już po głównej atrakcji wakacji – festiwalu filmowym Dwa Brzegi – i jest po prostu luźniej.

Możemy wybrać się na rejs po Wiśle, spacer po wąwozach czy obejrzeć ruiny zamku.

Kazimierz Dolny to miasteczko żyjące z turystyki. Dlatego czas pandemii był dla mieszkańców tak trudnyMARCIN WOŁOSZCZAK

Ruciane-Nida

Ruciane-Nida to miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim. W jej okolicy znajduje się Jezioro Nidzkie i Guzianka Wielka. Miasto zostało założone w 1595. Zamieszkiwali je głównie rybacy. Warto wiedzieć, że Ruciane-Nida funkcjonowała jako dwie odrębne miejscowości. To zmieniło się dopiero z czasem, wraz z rozwojem miasta i postawieniem na turystykę.

Nie tylko zrelaksujemy się nad jeziorem, lecz także możemy odwiedzić tu kilka muzeów czy wybrać się do rezerwatu zwierząt.

Lubiatowo

I znowu przenosimy się nad morze. Nasz miniranking rozpoczęliśmy od morza i na morskiej miejscowości kończymy. W końcu wakacje kojarzą się większości z nas głównie z plażą.

45 km od Wejherowa leży Lubiatowo.

Droga na plażę wiedzie przez las, w czasie upałów to doskonały sposób na ochłodzenie. W Lubiatowie plaża jest wyjątkowo jasna to dlatego, że można oglądać tam białą wydmę, którą tworzy piasek kwarcowy

– zachęca do odwiedzenia Lubiatowa w rozmowie z nami Kamila Miciuła-Szlachta z portalu Nocowanie.pl  

Więcej o: