Gdzie jechać na wakacje w sierpniu? Urlop blisko polskiej granicy. Tu dojedziesz samochodem w mniej niż 5 godzin

Lubisz aktywnie spędzać urlop? W sierpniu, kiedy upały nieco odpuszczają, warto wybrać się do jednego z europejskich miast, gdzie na nudę na pewno nie będziemy narzekać. Jeśli ty też, zamiast leżeć na plaży, wolisz zwiedzać zabytki i chłonąć atmosferę miast, szczególnie polecamy ci Wilno, Berlin, Pragę i Lwów. Dojedziesz tam samochodem w mniej niż pięć godzin!

Wilno – 4 godziny 11 minut z Białegostoku

Twórcy popularnego przewodnika Lonely Planet publikują listy miast, które warto odwiedzić w danym roku. W 2018 roku na listę trafiło Wilno.

Wilno jest miastem, które ma wiele do zaoferowania, tętniącym młodzieńczą energią, a nowe kreatywne miejsca, restauracje, piwna scena i wiele wydarzeń sprawiają, że to najlepszy moment, aby odwiedzić jedną z najczęściej pomijanych stolic Europy

- czytamy w uzasadnieniu.

Nie inaczej jest także w tym roku. Choć wydarzeń z przyczyn oczywistych jest mniej, to wciąż warto wybrać się tu, chociaż na przedłużony weekend.

DLOSZDLOSZ Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Berlin – 3 godziny 9 minut z Poznania

Berlin jest na wyciągnięcie ręki. Autostradą dojedziemy błyskawicznie! A jeśli nie mamy samochodu, możemy zdecydować się na pociąg. Podróż trwa nieco dłużej — z Warszawy pociągiem będziemy jechać ponad osiem godzin, ale już z Poznania niespełna cztery — ale naprawdę warto.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

W Berlinie, oprócz oczywistych atrakcji, takich jak Brama Brandenburska czy Plac Aleksandra, warto też wybrać się na zakupy. Takich okazji jak tam w Polsce nie znajdziemy! Więcej na ten temat pisaliśmy tu:

CzechyCzechy Fot. Micha? Grocholski / Agencja Wyborcza.pl

Praga – 3 godziny 55 minut z Wrocławia

Czeska Praga zachwyci nas klimatem wąskich uliczek, przepięknych kamienic, licznych mostów. To stolica, w której nawet w centrum można znaleźć terenów zielonych, gdzie odpoczniemy na ławeczce czy wypijemy drinka. Idealny miejsce na relaks w czystej postaci.

Cmentarz Łyczakowski we LwowieCmentarz Łyczakowski we Lwowie MIECZYSŁAW MICHALAK

Lwów – 3 godziny 30 minut z Lublina

Lwów to miejsce, gdzie można spokojnie zaszyć się nawet na dwa tygodnie. Tylko wtedy poznamy do miasto naprawdę dobrze. Cmentarz Łyczakowski, rynek czy Opera Lwowska to tylko część zabytków, które trzeba zobaczyć.

Ważnym etapem wycieczki po Lwowie są także południowe przedmieścia miasta, gdzie znajdują się piękne parki. Można znaleźć w nich wytchnienie od miejskiego zgiełku.

Pamiętaj, aby przed podróżą zapoznać się z bieżącymi informacjami dotyczącymi obostrzeń epidemiologicznych. Więcej informacji znajdziesz TU.

Więcej o: