Atrakcyjne wakacje z dzieckiem? Te magiczne miejsca w Polsce gwarantują niesamowite przeżycia!

Szukasz pomysłu na atrakcyjne wakacje z dziećmi w Polsce? Te parki rozrywki zapewnią wam niezapomnianą zabawę i pobudzą kreatwyność. Dzięki nim lato stanie się pełne magii, baśni i iluzjonistycznych sztuczek.

Sezon wakacyjny wiąże się z podejmowaniem ważnych decyzji: gdzie jechać na wakacje z dziećmi? Odpowiedź na pytanie nie jest prosta. Dla dzieci jest ważnie nie tylko to, gdzie spędzą beztroski czas, ale z kim go spędzą. Szukają dużej swobody i możliwości zintegrowania się z rówieśnikami. Musimy wziąć pod uwagę swoje dobro i ich dobro, a na szczęście system w tym wypadku nie jest zerojedynkowy. Każde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, dlatego ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, co w ich mniemaniu będzie fajną zabawą, a co totalna nudą. Choć czasami przyda się ta odrobina nudy, bo znudzone dzieci to kreatywne dzieci. W jakie miejsca więc wybrać się na wakacje całą rodziną? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Atrakcyjne wakacje z dziećmi. Bajka Pana Kleksa w Katowicach. Niesamowite chwile w magicznym wydaniu

Inspiracją do powstania tego miejsca była kultowa postać Ambrożego Kleksa, tytułowego bohatera książki Jana Brzechwy. Otworzono je w budynku starej fabryki porcelany przy ulicy Porcelanowej 23 w Katowicach. Fabryka ta została podzielona na kilka stref zapewaniających różne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Wydaje się więc, że to idealna zabawa dla całej rodziny. Spotkamy tam Krainę Szpaka Mateusza, Kuchnię Pana Kleksa, w której czekają na nas kuchenne rywalizacje, Psi Raj, gdzie poznamy wiele wspaniałych ciekawostek na temat historii psów, a nawet słynną Badocję podzieloną na kilka osobnych stref. Całość wieńczy wspaniała kawiarnia Meluzyna. Miejsce to powstało po to, by pobudzić wyobraźnię dzieci i nauczyć je kreatywnego myślenia. Nieszablonowe myślenie okaże się niezbędne, jeśli będzie zależało nam na wygraniu różnych rywalizacji.

 

Szukasz miejsca na atrakcyjne wakacje z dziećmi? Dzięki Magicznym Ogrodom w Janowcach poczujesz się jak w baśni

Kolejnym miejscem wartym uwagi są Magiczne Ogrody w Janowcach, które znajdują się tuż obok popularnego Kazimierza Dolnego. Są to ogrody sensoryczne, czyli oddziałujące na wszystkie zmysły. Po przekroczeniu bramy mamy wrażenie, że otacza nas tylko i wyłącznie magia, a świat rzeczywisty pozostał gdzieś tam w tyle. Ważna jest także bliskość natury, która uspakaja dzieci i pozwala im poznać świat z zupełnie nowej perspektywy. Znajdziecie tam mosty w koronach drzew, malowniczy park, dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, a nawet Wodny Świat.

 

Polska atrakcyjne wakacje z dziećmi. Odwiedźcie Farmę Iluzji w Mościckiej. Park rozrywki z pokazami iluzji

Wielu turystów uważa, że jest to obowiązkowy punkt wakacji na Mazowszu. Farma Iluzji jest pełna niespodzianek i ciekawostek, dzięki którym poznajemy tajniki sztuczek iluzjonistycznych. Znajduje się na wsi obok Warszawy o nazwie Mościcka. Zwiedzimy tam Latającą Chatę Tajemnic, Tunel zapomnienia, Labirynt Luster czy Pałac Cieni. Mimo obecności praw fizyki, których wiele dzieci ma prawo nie rozumieć, park rozrywki gwarantuje niezapomnianą zabawę i to ona stała się głównym celem miejsca. Dzieci na pewno nie wyjdą stamtąd zawiedzione.

 
Więcej o: