Wyjazdowy szał nad polskie morze. Oto urokliwe plaże nad Bałtykiem bez tłumów turystów

Polska ma ponad 750 km wybrzeża. A mimo to zazwyczaj wybieramy te same miejsca na wypoczynek nad morzem. Dlaczego? Naprawdę tak lubimy gnieździć się między jednym parawanem a drugim? A gdyby tak wyjechać gdzieś, gdzie nie ma tłumów? W tych miejscach nie spotkasz zbyt wielu turystów!

Chałupy

Nasz pierwszy typ was rozczarowuje? W końcu Chałupy to jeden z popularniejszych i głośniejszych kurortów! A jednak wspominamy o nim trochę na przekór. Owszem, plaża w Chałupach jest mocno oblegana. Ale wystarczy 10-15 minut spacerem w lesie i kolejne zejście na plaże nas pozytywnie zaskoczy! Tam spotkamy dwie, trzy rodziny góra. To ciekawy pomysł, gdy lubimy opalać się w ciszy i spokoju, ale wieczorem chcemy zaznać towarzyskiego życia.

.. fot. Dominik Sadowski / Agencja Wyborcza.pl

Kadyny

Kadyny są położone nad Zalewem Wiślanym. Plaża należy do jednej z najszerszych i najczystszych w regionie. Na dodatek nie musimy się martwić o wielkie fale. Tylko cisza i spokój. Warto wiedzieć, że można tu też coś pozwiedzać. Mieści się tu port rybacki, pałac Cesarza Wilhelma II i kilka stadnin koni.

Plaża w miejscowości WisełkaPlaża w miejscowości Wisełka Tadeusz Ibrom / Shutterstock

Wisełka

Wyspa Wolin to jedna z bardziej niedocenionych miejscówek w Polsce. Znamy tylko Międzyzdroje i Świnoujście, prawda? A gdyby tak udać się na dziką plażę w Wisełce? Dotrzemy do niej przez piękny las. Więcej o tym malowniczym miejscu pisaliśmy tu:

Plaża w miejscowości WisełkaFot. Cezary Aszkie?owicz / Agencja Wyborcza.pl

Pustkowo

Nazwa nie jest przypadkowa. Tu naprawdę nie ma tłumu turystów. Większość zatrzymuje się w pobliskim Pobierowie, bo więcej tam restauracji i sklepów. A dzięki temu w Pustkowie nie musimy się martwić o to, że potkniemy się o czyjś parawan! 

Przebrno

Na Mierzei Wiślanej, niedaleko Krynicy Morskiej leży Przebrno. Dojazd z Warszawy jest więc naprawdę dobry. Dlaczego nie docierają tam tłumy złaknionych kąpieli w Bałtyku Warszawiaków? Powód jest jeden. Aby dostać się na plażę, trzeba przejść odcinek wśród wydm porośniętych lasem. Ta przygoda się opłaca! Widoki niezapomniane, a plaża czyściutka!

Plaża między Kołobrzegiem a GąskamiPlaża między Kołobrzegiem a Gąskami Fot. Katarzyna Owczarek, Robert Staśkiewicz

Gąski

Gąski natomiast leżą nieopodal Mielna. Właśnie Mielno wybiera większość turystów. A to błąd. Bo w Gąskach jest ciszej i spokojniej. Nie znajdziemy tu straganów i waty cukrowej, ale możemy wybrać się na spacer do trzeciej co do wysokości latarni morskiej w Polsce.

Więcej o: