5 miejsc na wakacje, w których znajdziesz święty spokój. Najpiękniejsze zakątki Polski bez tłumów

Gdzie jechać na wakacje, aby odpocząć od tłumów? W Polsce istnieją magiczne zakątki, które nie są zbyt popularne. Warto do nich się wybrać, aby nabrać energii i wypocząć, z dala od innych turystów. Jeśli marzy ci się cisza i spokój, to znajdziesz ją właśnie tu. Oto 5 rzadko uszczęszczanych miejsc w Polsce, które zdecydowanie warto odwiedzić!

Jeśli szukasz atrakcji w Polsce z dala od tłumu turystów, albo popularne miejsca do zwiedzania, nie są dla ciebie wystarczające, to mamy na to radę. Istnieją tajemne zakątki w naszym kraju, które zachwycą cię swoją oryginalnością i znajdziesz w nich wymarzoną ciszę i spokój. Tutaj da się odpocząć, zwłaszcza, że te miejsca są rzadko uczęszczane. Turystyka nie jest tu bardzo rozbudowana, ale nie umniejsza to wspaniałym widokom i oryginalnym atrakcjom. Ciekawe obiekty i znakomite pejzaże to tylko nieliczne plusy wyprawy w nieznane. Oto 5 pomysłów na niezapomniane wakacje, z dala od cywilizacji. 

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

1. Reszel, czyli miasto w woj. warmińsko mazurskim. Tutaj zobaczysz prawdziwy zamek

Jeśli interesujesz się architekturą i cenisz sobie wakacje nad jeziorem, to Reszel będzie idealne dla ciebie. Niewielkie, ale przepiękne miasto jest położone w województwie warmińsko - mazurskim, około 20 km od Kętrzyna. Powszechnie jest uznawane za perełkę tych okolic, szczycącą się bogatą historią i niecodziennymi zabytkami skupionymi w pobliżu Rynku. Z początku był to gród, założony przez Krzyżaków w 1241 roku. Znajdziesz tu dzieła natury, którymi są m.in liczne lasy, bogate w zieleń i grzyby, ale również budowle, które wyróżniają się pod względem architektonicznym. Warty uwagi jest oryginalnie zachowany układ Starego Miasta, a także zamek biskupów warmińskich, kościół Św. Piotra i Pawła, oraz most gotycki. 

2. Charzykowy - tu znajdziesz czyste, ciche plaże i spróbujesz sił w sportach wodnych

Charzykowy, to miejscowość która słynie przede wszystkim z czystych jezior, lasów i plaż, które nie są aż tak bardzo dobrze znane turystom. Obfitują w możliwość korzystania ze sportów wodnych, takich jak kajaki, rowery wodne, oraz żaglówki. Stawy i jeziora są też bogate w ryby, a pomosty które postawiono tuż przy nich, sprzyjają łowieniu. Lasy są czyste i ponoć nazywane są rajem dla grzybiarzy. Brzmi, jak idealne miejsce do odpoczynku, z dala od tłumów. Jeśli jednak zainteresują cię inne miejsca turystyczne w pobliżu, wybierz się do Borów Tucholskich i Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Koniecznie uważaj na żmije!

3. Twierdza Osowiec dla miłośników przygód. Zapomniana atrakcja na Podlasiu

Twierdza Osowiec, to obiekt którego budowę ukończono w 1887 roku. To stosunkowo nowa budowla, z ciekawą historią. Jest zachowana w wyjątkowo dobrym stanie, ponieważ jako jedna z niewielu zabytków fortyfikacyjnych, nigdy nie została zdobyta. Ciekawostką jest, że z powodu budowy twierdzy, pobliską wieś Osowiec, Rosjanie nakazali przesiedlić o 2 kilometry dalej. Od tamtej pory, wieś pozostała na niezmienionym miejscu. Oprócz wartości historycznej, twierdza jest również obiektem z ciekawymi walorami wizualnymi. Wyróżnia się jej dekoracyjność, na którą składają się m.in ceglane kształtki, fugi wypełniane wypukłą ozdobną spoiną cementową, a także bloczki kamienne, masa ceramiczna i stal.

4. Zalew Koronowski, to raj dla wędkarzy. Ma aż 1660 hektarów!

Jedną z atrakcji wodnych dla miłośników rybołówstwa, jest zdecydowanie Zalew Koronowski. Jeśli szukasz miejsca, gdzie spędzisz spokojne popołudnia z wędką, na leżaku, to Zalew Koronowski może okazać się miejscem idealnym. Miejsce jest bogate w gęste lasy sosnowe, gdzie znajdziesz rozmaite gatunki grzybów. Do ryb, które są najbardziej popularne w tym rejonie zalicza się szczupaka, okonia i płoć. Od niedawna, można spotkać tam również pstrągi, a w okolicach znajdują się lokalne wędzarnie. Istnieje możliwość pływania kajakiem, rowerem wodnym, lub żaglówką. Szczególnie wieczorem nad zalewem roztaczają się piękne pejzaże. To idealne miejsce na wycieczkę pod namiot, lub weekend w domku letniskowym.

5. Przylądek Stilo, czyli miejsce nad morzem, ale z dala od tłumów

Jeśli marzą ci się wakacje nad morzem, ale zmęczyły cię plaże pełne turystów, a zamiast leżenia na ręczniku wolisz aktywne zwiedzanie, to koniecznie wybierz się do Przylądka Stilo. To miejsce jest położone zaledwie kilkanaście kilometrów, od przepełnionej wczasowiczami Łeby. Ciekawą atrakcją jest zabytkowa latarnia morska, którą można zwiedzić. Plotki głoszą, że to miejsce jest chętnie wybierane przez zakochane pary, jako miejsce oświadczyn. To także znakomity punkt widokowy, aby zobaczyć rozległe tereny wodne z zupełnie innej perspektywy. Z wieżyczki latarni niosą się piękne, nadmorskie pejzaże. 

Więcej o: