Gdzie jechać na wakacje w Polsce, by nie stracić fortuny? Oto 6 najciekawszych miejsc na letni wypad z rodziną

Wakacje w Polsce to nie tylko Sopot, Zakopane i Kraków. Te miasta, choć piękne, należą też do najdroższych. A gdy chcemy pojechać na wakacje z rodziną, koszty są równie ważne jak samo miejsce. Polecamy nasze sprawdzone miejscówki na wypad z najbliższymi, gdzie ceny nie są wygórowane.

Nidzica i okolice

Jeśli wakacje, to Mazury? Jeziora, lasy, spokój i wypoczynek. Niestety w najpopularniejszych mazurskich miejscowościach możemy zapomnieć o takim relaksie. Z rodziną warto wybrać się do Nidzicy. To większe miasto, jednak w okolicy znajdziemy szereg niewielkich wsi położonych nad jeziorami. Wikno, Jabłonka, Pólko czy Natać Wielka i Natać Mała położone nad Omulewem to kilka miejscowości, o których niewiele osób słyszało. Bez problemu wynajmiemy to kwaterę prywatną w rozsądnej cenie. Przykładowo, jak podaje portal noclegi.pl, w Wiknie w zajeździe znajdziemy nocleg za 35 złotych od osoby.

Białowieża. Białowieża.  Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Białowieża i okolice

W województwie podlaskim warto wybrać się do Białowieży. To świetny pomysł na aktywny wypoczynek całą rodziną. Pakujemy rowery i wyruszamy na wycieczkę po licznych wytyczonych tu szlakach. Noclegi są tu bardzo tanie. Ceny zaczynają się od 22 zł od osoby. W samej Białowieży jest jednak dość drogo. Jeśli chcemy zjeść obiad całą rodziną w restauracji, warto wybrać się do Pogorzelca czy Gródka.

krościenko, cerkiew, wieś, polska, bieszczadykrościenko, cerkiew, wieś, polska, bieszczady Krościenko, Bieszczady / Fot. Frankee/CC/Wikimedia

Krościenko nad Dunajcem

Krościenko to jedna z najstarszych miejscowości w całym górnym biegu rzeki Dunajec, położone na styku Pienin, Gorców oraz Beskidu Sądeckiego. Widoki są więc tu niezapomniane. Jeśli lubimy odpoczywać na łonie natury, a nasze dzieci uwielbiają zabawy w lesie czy na łąkach, to miejsce idealne.

Ceny także nie przyprawiają o zawrót głowy. Znajdziemy nocleg i za 35 złotych, i za 20 złotych od osoby.

Długi weekend majowy - zdjęcie ilustracyjneDługi weekend majowy - zdjęcie ilustracyjne Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Zwierzyniec niedaleko Zamościa

Zwierzyniec to natomiast dość turystyczna miejscowość położona 30 kilometrów od Zamościa. Tu rozpoczyna się Roztoczański Park Narodowy. To doskonała baza wypadowa do wędrówek, wycieczek rowerowych czy nawet spływów kajakowych. Możemy też i w samym Zwierzyńcu zażyć kąpieli, znajdują się tu plaża i kąpielisko nad Stawami Echo.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Koszt wycieczki dla całej rodziny nie będzie wysoki. Za osobę zapłacimy 30-40 złotych – podaje serwis noclegi.pl.

Latarnia morska, Osetnik, dawniej StiloLatarnia morska, Osetnik, dawniej Stilo fot. Marcin Polak (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Osetnik, dawniej Stilo

Ostenik to natomiast nadmorska mieścina, o której spokojnie można powiedzieć, że znajduje się na końcu świata. Nie dzieje się tam nic, jest cicho i spokojnie. Brak atrakcji to oczywiście zaleta. Odpoczniemy dzięki temu jak nigdy dotąd na piaszczystych plażach.

Noclegu możemy szukać na kempingu lub w kwaterach prywatnych. Ceny więc są naprawdę atrakcyjne – 20-35 złotych za noc.

Inne urokliwe niewielkie miejscowości nad Bałtykiem znajdziesz tu: 

Puszcza NoteckaPuszcza Notecka By User:Roweromaniak - Archiwum 'Roweromaniaka wielkopolskiego', No_296-41, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1670883

Piłka i Puszcza Notecka

Kolejnym interesującym miejscem na wypad z rodziną jest Puszcza Notecka. My polecamy wieś Piłka. Znajduje się tam kilka agroturystyk, w których gospodarze nie zdzierają z gości. Za nocleg ze śniadaniem trzeba zapłacić jedynie 28 złotych. Pamiętajmy jednak, aby zawczasu zrobić zakupy. Do najbliższego sklepu jest kilka kilometrów!

Więcej o: