Gdzie jechać na weekend w góry? W tych miejscach aktywnie wypoczniesz i nie stracisz fortuny

Weekend w górach, najlepiej przedłużony od dwa dni, piątek i poniedziałek, to doskonały pomysł na aktywny wypoczynek. Jednak w najpopularniejszych miejscówkach, choćby w Zakopanem, dużo zapłacimy za nocleg. Do tego wyżywienie, pamiątki, atrakcje. Proponujemy więc zupełnie inne spojrzenie na góry. Tu nie wydasz wiele, a przeżycia będą niezapomniane.

Góry Stołowe

Przenieśmy się na chwilę na Górny Śląsk. Góry Stołowe to pasmo górskie, które jest chronione przez Park Narodowy Gór Stołowych. Czeka na nas tu wiele atrakcji. Możemy na przykład wejść na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych, może „pobłądzić" w labiryncie Błędnych Skał, czyli skalnej atrakcji, przez którą wytyczono szlak. Relaks zaznamy w jednym z uzdrowisk – choćby Kudowie Zdrój czy Polanicy Zdrój.

Park Narodowy Gór StołowychPark Narodowy Gór Stołowych Fot.Maciej Swierczynski / Agencja Wyborcza.pl

A jeśli chcemy znaleźć naprawdę tanią bazę wypadową, warto noclegów szukać w Karłowie i Radkowie. Jak podaje portal noclegi.pl, za nocleg w sierpniu dla jednej osoby w willi zapłacimy zaledwie 40 złotych*.

Góry SowieGóry Sowie VindicatoR/CC/Wikimieda

Góry Sowie

Góry Sowie są owiane tajemnicą. To tutaj rozgrywało się wiele walk podczas II wojny światowej. Wycieczka do Parku Krajobrazowego Gór Sowich nie będzie straconym czasem. Możemy tu nie tylko wybrać się na pieszą wędrówkę, lecz także zwiedzić kompleks Riese, tajny, nazistowski projekt budowy, który był projektowany na centrum dowodzenia III Rzeszy i kwaterę Adolfa Hitlera.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Świetną i niedrogą bazą wypadową będą takie miejscowości jak Walim i Jugów. W rozlicznych agroturystykach w tym rejonie znajdziemy noclegi nawet za 20 zł od osoby*.

O podziemnym mieście Riese więcej przeczytasz tu:

Poranek nad Jeziorem CzorsztyńskimPoranek nad Jeziorem Czorsztyńskim Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Pieniny

Pieniny to niewielkie, graniczne pasmo górskie, które przyciąga turystów głównie bajkowo położonym Jeziorem Czorsztyńskim. Ale to nie jedyna atrakcja tego regionu. Możemy wybrać się tu na weekendowy spływ Dunajcem czy wejść na Sokolicę, aby podziwiać słynną sosnę, która ma już 500 lat.

Polecamy zatrzymać się w Sromowcach Niżnych lub Sromowcach Wyżnych. Za noc w pokoju gościnnym nie powinniśmy zapłacić więcej niż 30-50 zł*, twierdzi wyszukiwarka noclegi.pl.

*Oferty z dnia 8 lipca 2021.

Więcej o: