4 niezwykłe miejsca na tani urlop w Polsce. Tu najbardziej opłaca się jechać na wakacje z rodziną

Wakacje w Polsce nieodłącznie kojarzą się z wyjazdem nad morzem. Ale można inaczej, a przede wszystkim taniej spędzić czas z rodziną. Aby uciec od tłumów i szalonych cen, warto wybrać miejscowości mniej znane i często niedoceniane. Polecamy cztery miejscówki, gdzie naprawdę opłaca się spędzić urlop z najbliższymi.

Mazury – Nidzica i okolice

Warmia i Mazury to wprawdzie region uwielbiany przez turystów, ale znajdziemy tu mnóstwo mniej obleganych miejsc. Do wyboru mamy przecież około 300 jezior! Każdy znajdzie coś dla siebie – można pływać w jeziorach, żeglować, wybrać się na spływ kajakami, nauczyć się windsurfingu czy spróbować sił na nartach wodnych.

TOMASZ WASZCZUK

My szczególnie polecamy Nidzicę i jej okolice. W Nidzicy znajdziemy piękny zamek, wiele restauracji i licznych atrakcji dla dzieci. A wypocząć na łonie natury możemy na przykład nad jeziorem Omulew. To zupełnie nieznane turystom miejsce. Choć jak grzyby po deszczu powstają w okolicy nowe ośrodki czy domki letniskowe, wciąż przyjezdnych jest tu niewiele. Dzięki temu ceny są naprawdę zachęcające! W jednym z większych ośrodków w okolicy można wynająć pokój dla dwóch osób za około 200 złotych za noc. Booking.com pozwala także znaleźć atrakcyjne agroturystyki w cenie 80 zł* za noc od osoby.

BiałogóraBiałogóra fot. Andrzej Otrębski, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Bałtyk – Białogóra

A jeśli nie wyobrażacie sobie wakacji bez zanurzenia stóp w Bałtyku, warto pojechać do Białogóry. Pisaliśmy o niej między innymi tu:

To mała wioska położona na Wybrzeżu Słowińskim na Kaszubach. Znana jest z szerokich, piaszczystych plaż i… ciszy. Nie ma tu zbyt wielu turystów nawet w sezonie. Dzieje się tak dlatego, że należy dojechać do plaży. To dystans około 1 km. Jednak naprawdę warto pokonać tę trasę nawet na piechotę. Widoki i spokój rekompensują każdy trud. Jak podaje portal noclegi.pl, na terminy sierpniowe znajdziemy tu domki nawet w cenie od 28 złotych* za osobę!

Dolina Biebrzy - Polska / fot. Piotr Skórnicki / Agencja GazetaDolina Biebrzy - Polska / fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta Dolina Biebrzy - Polska / fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

Dolina Biebrzy – Wroceń lub Jaświły

A może Dolina Biebrzy to pomysł na wasz niezapomniany urlop rodzinny? Podlasie to doskonały teren na wycieczki rowerowe i odpoczynek na łonie natury. Dolina Biebrzy to największy teren bagienny w Polsce. Można to poznać wiele gatunków ptaków, można wybrać się na spływ Biebrzą.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Warto zatrzymać się we Wroceniu lub Jaświłach. Ceny pokoi w agroturystykach zaczynają się tu od 30 złotych* za noc od osoby. Są to dość spartańskie warunki, jednak nastawiamy się przecież na wypoczynek na powietrzu, prawda? Gospodarze są gościnni, zawsze pomogą zorganizować wycieczkę rowerową czy rozpalić ognisko.

Dolina Biebrzy - Polska / fot. Piotr Skórnicki / Agencja GazetaFot. Andrzej Monczak / Agencja Wyborcza.pl

Bieszczady - Ustrzyki Górne

A jeśli lubicie piesze wycieczki, góry to wasze miejsce na urlop, pomyślcie o Bieszczadach. Ustrzyki Górne będą świetną bazą wypadową. Zgodnie z informacjami na stronie noclegi.pl, znajdziecie tu nocleg za 30-35 złotych od osoby w kwaterach prywatnych. 

Z Ustrzyk Górnych będziecie mieć dobry dojazd do wielu szlaków. Możecie na przykład całą rodziną zdobyć Tarnicę, najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach.Na Tarnicę można dotrzeć z Wołosatego (jest to krótsza, ale trudniejsza trasa) albo właśnie z Ustrzyk Górnych (znacznie łagodniejsza, choć dłuższa trasa).

*Oferty na 8 lipca 2021 roku.

Więcej o: