Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? Urokliwe kurorty, w których nie ma tandety i drożyzny

Sezon letni w pełni. Jak co roku wiele polskich rodzin wybiera się nad Bałtyk. Ale ceny niekiedy mrożą krew w żyłach. Za hotel czy jedzenie w restauracji zapłacimy nawet kilka razy więcej niż w ubiegłych latach. Ale nie wszędzie! Wciąż na mapie Polski można znaleźć mniejsze kurorty, w których ceny są rozsądne i na każdą kieszeń.

"Drożyzna i tandeta", "Za obiad w smażalni dla czteroosobowej rodziny zapłaciłam 250 zł", "Polskie morze a ceny jak nad Adriatykiem" – takie opinie o wakacjach nad polskim morzem zasypały media społecznościowe, a nawet prasę i telewizję na początku wakacji. Ceny poszybowały w górę oczywiście przez pandemię. Nikt nie wspomina jednak, że często dotyczy to przede wszystkim znanych i obleganych kurortów. Taki Sopot czy Władysławowo zawsze słynął z najwyższych cen na całym wybrzeżu. Gdzie więc udać się na urlop, żeby nie przepłacić? Oto nasze trzy sprawdzone miejscówki.

Mielno

Mielno jest znanym nadmorskim kurortem. Jednak daleko mu do Trójmiasta – turystycznej mekki Polaków. Ceny nie spędzą nam snu z powiek. I jest to mówione wprost. Gmina Mielno prowadzi akcję Odkłamujemy Bałtyk 2021.

Ruszyła medialna machina straszenia Polaków wybrzeżem: znów dowiadujemy się, że nad morzem jest potwornie drogo. Sprzeciwimy się nagonce na polskie wybrzeże. Komuś widać mocno zależy na tym, żebyście Wy, turyści, do nas nie przyjeżdżali, ale tak łatwo się nie poddamy

- czytamy na facebookowym profilu Mielna.

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

A w Milenie w szczycie sezonu bez problemu znajdziemy nocleg dla dwóch osób w pokojach gościnnych blisko plaży poniżej 100 złotych. A jeśli zdecydujemy się na nocleg w domkach, to zgodnie z ofertą serwisu noclegi.pl, zapłacimy od 30 do 40 zł od osoby*. Wypoczynek tu to nie tylko opalanie się i kąpiele. To także szereg atrakcji, festiwali, festynów. Ale nie oszukujmy się,  szerokie plaże – nawet do 45 metrów – kuszą najbardziej!

Brzeg morski w rejonie NiechorzaBrzeg morski w rejonie Niechorza CEZARY ASZKIE3OWICZ

Niechorze

W Niechorzu położonym na Wybrzeżu Rewalskim znajdziemy mnóstwo kwater u gospodarzy w rozsądnych cenach. W serwisie noclegi.pl znaleźliśmy ofertę 50 zł za noc w ośrodku wczasowym*. Nowo wybudowany ośrodek mieści się 400 metrów od plaży!

Warto wiedzieć, że Niechorze było typową wsią rybacką. Od lat przyciąga tu turystów malowniczo położona latarnia morska i brak tłumów. Piaszczysta plaża także ma w tym swój udział.

PogorzelicaPogorzelica fot. shutterstock.com

 Pogorzelica

Ostatnia propozycja to już niewielka miejscowość. Tu zdecydowanie nie spotkamy tłumów. Pogorzelicy została wyróżniona Błękitną Flagą – to wyróżnienie za piaszczystą i czystą plaży. Oferty w popularnej wyszukiwarce booking.com zaczynają się już od 190 złotych za noc w willi położonej 250 metrów od jeziora i 900 metrów od plaży. Ale już apartament może kosztować jedynie 50 zł od osoby*. Wystarczy szukać mniej luksusowych warunków. A to się opłaca! Dzięki temu możemy znaleźć nocleg naprawdę blisko plaży.

*oferty z dnia 6 lipca 2021 r.

Więcej o: