Najpiękniejsze plaże w Polsce i na świecie. Jakie plaże trzeba odwiedzić?

Najpiękniejsze plaże to idealne miejsca by się zrelaksować i odpocząć od codziennego zgiełku pracy i obowiązków. Sprawdź koniecznie nasze propozycje jeśli nie masz jeszcze planów na wrześniowy wakacyjny wyjazd, a marzy Ci się spacer po pięknej plaży.

Polskie plaże idealne na urlop - Świnoujście

Zacznijmy od naszego podwórka, bo jeżeli chodzi o polskie plaże i nadmorskie krajobrazy to nie mamy się czego wstydzić. Świnoujście to miejscowość leżąca tuż przy granicy z Niemcami w województwie zachodniopomorskim, a jej plaża należy do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, iż jest to plaża o najdłuższej rozciągłości w naszym kraju, która wynosi, aż 10 km. Dużym plusem, szczególnie dla rodzin z dziećmi, jest regularnie przyznawana nagroda Błękitnej Flagi dla owej plaży. Nagrodę tę otrzymuje się za najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - Łeba

Mówiąc o najpiękniejszych plażach w Polsce, nie można pominąć tej w Łebie. Nie bez powodu to miasto jest jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych. Ogromnym plusem tego miejsca, jest pobliski, Słowiński Park Narodowy, a w nim największy w Europie kompleks ruchomych wydm. Piękne widoki gwarantowane. Sama plaża, również jest niczego sobie. Drobniutki, jasny piasek pozwala nam się poczuć co najmniej jakbyśmy byli na tropikalnych wakacjach. Plaża jest również oddzielona od miasta pasem lasu. Jeżeli, więc nie przeszkadza komuś gęste zaludnienie w sezonie, powinien się wybrać do Łeby.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Piękne polskie plaże - Chałupy

Było coś dla tych lubiących wakacyjne kurorty pełne rozrywki, to teraz czas na cichsze miejsce. Plaża w Chałupach może pochwalić się relatywnym spokojem, drobnym, jasnym piaskiem, szerokością i czystością. Wyznaczone jest również strzeżone kąpielisko, w którym można się bez obaw kąpać. Jednak to, co najbardziej przyciąga turystów do Chałup to nie tylko plaża od strony Bałtyku, ale również ta od strony zatoki Puckiej, która jest świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Co roku silne wiatry i płytkie wody przyciągają zapaleńców kitesurfingu i windsurfingu.

Najpiękniejsze europejskie plaże - Elafonisi, Grecja

Czas przenieść się na grecką Kretę, a dokładnie na jej południowo-zachodni kraniec. Tam właśnie znajdziemy jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko w Grecji, ale i w całej Europie. Znakiem rozpoznawczym plaży Elafonisi jest różowawy piasek, który nabrał takiego odcienia przez wymieszanie się z muszelkami. Oprócz nietypowego piasku, plaża ta ma nam do zaoferowania czystą wodę, widok na piękną lagunę, płytkie dno i w miarę spokojne fale, co oznacza, że możemy się tam wybrać nawet z dziećmi.  

Najpiękniejsze plaże świata - Whitehaven Beach, Australia

Nie dość, że z Polski mamy kawał drogi do Australii, to na samą plażę Whitehaven można dostać się tylko za pomocą łodzi, helikoptera, bądź hydroplanu. Jednak nie przypadkowo właśnie to miejsce wygrywa rankingi i konkursy na najpiękniejszą plażę świata. Whitehaven Beach jest położona w archipelagu 74 wysp Whitsunday Islands, niedaleko Wielkiej Rafy Koralowej. Plaża, oprócz zapierającego dech w piersiach widoku, ma do zaoferowania śnieżnobiały piasek, czystość oraz nieskazitelnie turkusową wodę. Jeżeli, ktoś ma możliwość, zdecydowanie powinien się tam wybrać.

Zobacz też: Największe plaże w Europie. Gdzie warto wybrać się na plażowanie?

Więcej o: